«Такі енергетично сильні і такі прості»: концерт гурту «Один в каное» у Рівному

Вчора, 16 грудня, у приміщенні кіноцентру «Ера» у Рівному відбувся надзвичайно мелодійний і дуже теплий концерт львівського гурту  «Один в каное».  Зала була переповнена, організатори змушені були штучно створювати місця для глядачів  - доносили стільці та розкладали балабаси. Атмосфера панувала спокійна та невимушена, всі очікували виходу музикантів, тим часом розважаючи себе балачками зі знайомими. Згодом, «Один в каное» з’явилися на сцені. Співали, грали, відбивали ритми. Впродовж вечора прозвучало більше двадцяти пісень  у їх виконанні. Глядачі аплодували, фотографували львів’ян та знімали на відео.

Катерина, відвідувачка концерту:

Кожна їхня пісня, як цілісний організм. Вони завжди такі сильні енергетично і такі прості. Завжди коли слухаю їх, в душі наче зачіпаються найпотаємніші струни. Вони молодці, нехай ще приїздять до Рівного!

mcu_7010_141876462614

Сайту 0362.ua  вдалося поспілкуватися з «Один в каное» особисто.

Ви вже не вперше у Рівному з концертом. Минулого разу ви виступали у «Метрі» і рівняни прийшли послухати вас у капцях. Скажіть, на ваш погляд, чи змінилося Рівне з останнього вашого візиту?

Іра:Ми ще не встигли порівняти. Зазвичай ми і не встигаємо якесь конкретне враження скласти про місто. Тому, що приїзджаємо, далі йдемо десь відпочити, потім на chek у приміщення, де будемо виступати, потім сам концерт. Опісля вертаємося на місце відпочинку, коли вже темно і в принципі нічого не можна розгледіти і вранці від'їзджаємо. Зазвичай якщо маємо враження, то через вікна автомобіля.

Розкажіть про прийдешній тур містами України, які плани та очікування?

Оленка: Ну ми це так не називаємо (сміється). У нас це просто концерти по містах, а тур повинен бути об'єднаний якоюсь спільною ідеєю. Ми так два-три міста відвідали і вертаємось додому.

Отож, «Один в каное», розкажіть хто ж той один, що в каное?

Устим: Я, «Один».

Іра: Я – «каное».

Оленко,а ти «в»?

Оленка: Так, я «в» (сміється).

Як ви окреслюєть свій стиль музики?

Оленка: Я так завжди відповідаю, що нехай то музичні критики визначають стилі,а ми музику граємо.

Іра: Стилями я не берусь оперувати, підбирати слова. Якщо асоціативний ряд підібрати, то наша музика філософська, розважлива, ніжна.

Устим: Ніжна музика – це зараз доволі популярний і розповсюджений стиль.

Іра: Дійсно зараз багато музикантів, навіть такого більш агресивного спрямування, переходить на ніжніший репертуар.

Устим: Я б сказав, що в нас акустичний поп, але в Україні до слова «поп» прикріплено одразу певний шаблон, з тим обережно треба бути.  

З часу створення гурту ви вже мали досить багато концертних виступів. Є якийсь, що запам'ятався вам найбільше?

Іра: В нас, коли якісь кумедні випадки стаються, то ми між собою домовляємося, «О, якраз треба запам'ятати, щоб потім розповісти» і забуваємо.

Поговоримо про творчість. У якій атмосфері вам найзручніше, найкраще пишеться?

Устим:Мені сподобалося, коли Іра з цього приводу в одному з інтерв'ю сказала,що найкраще твориться після шуму в тиші.

Іра: Питання було, у чому творчість в тиші чи в шумі? Звідки вона виникає? Так от вона виникає з шуму, але в тиші. Коли відбувається якась подія, набуваєш нового досвіду і приходить час, коли те все переосмислюєш і для того потрібна тиша. Тоді народжується текст.

Як проходить процес створення музики?Чим надихаєтесь?

Іра: Усім. Не можна сказати, що варто подивитися на гарний краєвид і ти ним надихнешся і обов’язково щось напишеш. Навіть на рівні людських інстинктів може виникати щось, що буде потім спонукати  писати.

А у вас зазвичай перш виникає текст, тоді музика, чи навпаки трапляється?

Іра: Зазвичай, у мене текст виникає з мелодії вже. А музичний супровід ми придумуємо разом на репетиціях.

Оленка: Ну в мене ще не було такого, щоб я перш придумала якийсь ритм.

Чи трапляється так, що перечитуючи старіші тексти, змінюється до них ставлення? З’являється бажання переписати, змінити щось?

Іра: Я думаю, що то у всіх людей з якоюсь долею самокритики воно є. Часом розумієш, що ось тут можна було взяти щось ліпше, а тут могло б бути глибше. Але певно було б дивно через півроку змінювати тексти.

В одній з ваших композицій постає запитання, «Боже,за що мені стільки сумних пісень?». Іро, це якось пов’язано з твоєю меланхолійною натурою чи з цієї тези стосуються інші причини?

Так, я взагалі дуже меланхолійна натура, і це мені набагато ближче, аніж радість і веселість. Дуже часто навіть слухачі наші запитують, чому у нас так багато повільних, задумливих, сумних текстів, і чому так мало піднесених.

Оленка: Часом бувало, що на концерті вигукували «Драйву давай!».

Устим: Так, це  ми виступали на фестивалі, де крім нас  був лише такий, важкий, рок.  

Чи мають якісь з ваших пісень передісторії? Поділіться найцікавішою.

Іра: Деякі мають. Наприклад, пісня «Вулиця». Вона виникла тоді, коли на одній з наших вулиць був ремонт. Бруківку розбирали, вона була така, не надто приваблива.

Устим: Що нам власне сподобалось, що на тій вулиці було зазвичай шумно, багато людей. А коли був ремонт – там така тиша була. Просто коли кільканадцять років ходиш там і вона така шумна, а тут раптом така спокійна і чути як люди цокають своїм взуттям – це щось неймовірне.

Ви поклали на музику один з Франкових текстів. Чому обрали саме поезію «Човен»?

Устим: Тому,що він найбільше підходить до назви нашого гурту

Іра: Там така цікава історія з винекненням пісні з вірша Франка «Човен». То все виникло досить спонтанно. Ми виступали десь два роки тому на фестивалі ФранкоФест. І там було завдання для гуртів, покласти на музику один з віршів Франка. Ми шукали, кілька хвилин на те витратили, щоб знайти у збірці якусь з поезій, яку можна покласти на музику. Вирішили, що це буде «Човен». І заспівали ту пісню. І через деякий час я перечитувала Франка, його невеличкі твори, і натрапила на оповідання чи новелу, не пам’ятаю як називається. І там в’язень, сидячи в тюрмі, співає цю пісню: «І пливе ліниво човен...».  Для мене це був, наче голос предків, що промовляє.

Чи є у вас прийдешні плани працювати з текстами відомих поетів?

Іра: Є й інші. Ще одна пісня є у нас, «Білизна»,  вона на слова Молодого, поета нашого львівського. Ще є одна народна. Ну, тобто, у нас немає ані сильного бажання то робити, ані заперечення: ні, ми того не робимо.  Якщо виникає бажання, то ми просто беремо і виконуємо.  

Чи є пісні, які вам особливо подобається виконувати?

Оленка: Мені подабаються ті, де мені потрібно гудіти, шипіти, бормотати. Наприклад, «Осінь».

Іра: У мене по-різному буває. Залежить від концерту. Є в нас список пісень, які ми виконуємо. І в залежності від настрою, атмосфери, я дивлюсь, що «О, ця пісня, зараз вона буде по-особливому звучати». І я всі свої пісні люблю.

Чи хвилюєтесь перед сьогоднішнім концертом? Як боретеся з хвилюванням на сцені?

Оленка: Зараз в мене ще те не настало, але зазвичай дуже. Я то сприймаю, що дуже велика ментальна енергія від залу, увага багатьох людей спрямована, і  я себе так порівнюю, що в мене труби не витримують тиску. Потім вже те розширюється, після другої-третьої пісні, я ніби стаю більшою і цей канал, по якому я можу пропускати енергію, теж стає більшим. Лише тоді це тремтіння проходить.

Іра: В мене хвилювання є, але воно контрольоване. Можна завжди взяти себе в руки.  

Я знаю, що Іра зазвичай виступає із заплющеними очима, так розумію, бо їй так зручно. А от ви, Оленко, Устиме, дивитесь в зал, на глядачів під час виступу?

Оленка: Я зазвичай дивлюся в одну точку, яку я обираю заздалегідь. Часом дивишся на якусь людину, потім ловиш на собі її погляд, в якому ніби та запитує, «Чого ти на мене дивишся?» (сміється).

Устим: Я зазвичай сиджу боком і час від часу поглядаю в зал.

Іра: Ще додам, що все залежить від концерту. Якщо він великий, де багато людей,  тоді можна вибрати кількох і вже з ними зоровий контакт тримати. А якщо якийсь маленький зал, скажімо «квартирник», то  мусиш дивитися в стелю чи на якогось уявного глядача.  

Поділіться, які маєте мріїі?

Іра: Та мріємо, як і всі люди мріємо. Є деякі великі мрії, до яких розумієш, що ще далеко йти, але то дуже цікаво. А є якісь менші мрії, недалекі. Але я не дуже люблю говорити про свої мрії.

Оленка: Ну в мене мрії більш абстрактні, які трішки не стосуються цього світу, а більше сфери такої евфемерної. Хотілося б, наприклад, вийти з тіла і подивитися на себе збоку.

Устим: Про особисті мрії розказувати не буду, а от більш абстрактніші: то мрію про незалежну, соборну, єдину Україну.  Така велика спільна мрія.

Один в каное концерт Рівне новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
113 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Здоров'я
28 вересня з 12.30 до 14:30 відбудеться акція "Бережи серце " на майдані Незалежності присвячена Всесвітньому дню серця. Захід організовано Рівненським благодійним фондом «Наше Майбутнє» за підтримки  КЗ «Обласний центр громадського здоров’я» РОР. В рамках акції рівняни та гості міста зможуть абсолютно безкоштовно: отримати консультацію щодо профілактики серцево-судиних захворювань; виміряти артеріальний тиск; визначити рівень цукру в крові; кожен охочий з...
Кримінал
На Рівненщині виявлено адвоката – співучасника організованої злочинної групи незаконного обігу наркотиків та психотропних речовин.Слідчими органів безпеки, за результатами розслідування встановлено організовану злочинну групу, у складі 6 чоловік, мешканців Рівненщини та Львівщини, якою створено канал незаконної купівлі та переміщення з-за кордону психотропних речовин, з метою їх продажу в Україні. Діяльність правопорушників ліквідована на митному посту «К...
Суспільство
У Рівному вчора, 25 вересня, на розі вулиць Набережна та Кавказька зафіксовано випадок наїзду автомобіля на місцеву жительку. Жертвою горе – водія, виявилась 47 – річна жінка, що в обідній час поверталась на роботу.За словами очевидців, водія "Пежо Біпер", чоловік - 1981 року народження рухаючись по автошляху, не впорався з керуванням, та наїхав на жінку, що переходила вулицю на нерегульованому пішохідному переході. Потерпіла опинившись на капоті водія,...
Пригоди
Вчора,  пізно вечері, до Служби порятунку Рівненщини за номером «101» надійшло повідомлення про пожежу, що сталася в місті Дубно по вулиці Гайдамацька, 33. Вогнеборцями встановлено, що пожежа виникла у цегляному житловому будинку. Відразу було подано два водяних ствола. Через сильну задимленість вогнеборцям довелося працювати в апаратах захисту органів дихання та зору. Під час ліквідації пожежі рятувальники вивели на свіже повітря власників будинку жінку 1...
Пригоди
Вчора, 25 вересня, в селі Новожуків Рівненського району. Місцевим жителем під час господарських робіт у власному подвір’ї виявив гранату Ф-1 часів Дугої світової війни. Піротехніками обласного управління ДСНС було знищено гранату, того ж дня.
Суспільство
Сьогодні, 26 вересня на Рівненщині відбуватимуться масштабні тренування щодо дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на Хмельницькій АЕС.До навчань окрім органів управління та сил цивільного захисту Рівненщини будуть залучені й місцеві мешканці.Підсумком навчання, стане оцінка готовності сил та засобів до проведення евакуаційних, рятувальних робіт екстреного реагування.На практиці будуть відпрацьовані заходи з оповіщення, евакуації, порядок укриття, ко...
Кримінал
На Рівненщині зафіксовано випадок розповсюдження наркотичних засобів посадовцем, однієї з виправних колоній області.Співробітниками служби безпеки України, встановлено особу молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки, що налагодив механізм збуту наркотиків серед засуджених.За попередніми даними, вартість одного кур'єрського доставлення становила близько тисячі гривень.Правоохоронці здійснили затримання зловмисника на гарячому, під час однієї зі спроб п...
Пригоди
Вчора вечері, 25 вересня, на вулиці Макарова сталася ДТП, в результаті якої постраждало 3 людей. Правоохороними огранами встановлено , що водій «Volkswagen Golf», рухаючись по вулиці Макарова з сторони вулиці Вербової, не справився із керуванням, здійснив наїзд на острівок безпеки, виїхав на смугу зустрічного руху де зіткнувся із автомобілем «Mersedes».  Каретою швидкої до лікарні доставили водія та двох пасажирів «Volkswagen Golf». В них діагностували заб...
Суспільство
Від нині Рівненщина має власні поштові марки. Приводом до створення власної візитівки та туристичного символу – поштової марки стало святкування дня працівника туристичної галузі, що відбувається цього тижня. На своєму зображенні марки Рівненщині пропагують історико - культурні пам’ятки регіону. Під час урочистої презентації відбулось погашення марок, спеціальним поштовим штемпелем, процесія має важливе історичне значення, адже залишає на згадку пам'ять пр...