Вчора, 24 жовтня, в Києві на Майдані Незалежності відбувся флешмоб з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом. Захід організований за ініціативою Ротарі в Україні, Національного комітету Поліо Плюс та громадської організації «Батьки за вакцинацію».  

Мета заходу – привернути увагу до всесвітньої події та закликати батьків приводити дітей на планову вакцинацію проти поліомієліту, щоб захистити їх від ризику цієї хвороби та наблизити світ до повної ліквідації поліо. 

Саме сьогодні весь світ фіксує, наскільки близько ми знаходимося на шляху в більш ніж 30-річній боротьбі за повне викорінення поліомієліту. На сьогоднішній день в світі залишилось всього 3 країни, де циркулює дикий вірус (Афганістан, Пакистан, Нігерія). На жаль, час від часу в деяких країнах відбуваються спалахи поліо. Основною причиною є вкрай низький рівень вакцинації дітей. Саме це сталося і в Україні в 2015 р. 

Зображення 

Завдяки масовій імунізації дітей в рамках додаткових раундів вакцинації в 2015-2016 рр. спалах поліомієліту вдалося подолати. Але для того, щоб убезпечитися від нових спалахів, потрібно продовжувати рутинну імунізацію дітей згідно до Календаря профілактичних щеплень. По інформації в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, всі вакцини, необхідні для виконання Календаря щеплень, зараз є в наявності в усіх регіонах України, в тому числі, бівалентна оральна поліовакцина (бОПВ). 

Під час сьогоднішнього флешмобу в центрі столиці учасники акції розповсюджували інформаційні матеріали про вакцинацію від поліомієліту та закликали батьків приводити дітей на щеплення проти поліомієліту. 

 

Також під час флешмобу активісти боротьби з поліомієлітом в Україні здійснили символічний політ над Дніпром на атракціоні ТРОЛЕЙ (канатна дорога на Труханів острів) – як символ подолання поліомієліту у всьому світі. 

 

Зображення 

 

Ми вже дуже близькі до повного викорінення поліо. Але поки хвороба повністю не викорінена, кожна дитина має бути захищена від неї шляхом щеплення.  

 

Зображення