Хеловін – одне з найдавніших язичницьких свят, яке дожило до наших днів, має багату цікаву і символічну історію. Народився Хеловін у сиву давнину в цивілізації давніх кельтів – народу, який колись населяв більшу частину бабці Європи, в наш же час етнічними кельтами лишаються хіба горді сини Ірландії та Шотландії. Кельти, як і наші предки – давні слов’яни, дуже тонко відчували зміни природних циклів матінки Землі, ритми та настрої природи. З тими природними змінами і пов’язувались всі давні язичницькі свята.
Самайн (який зрештою і перетворився на Хеловін) символізував прихід холодної зимової пори, дощів, снігу, слякоті, і того всього та святкувався в кінці жовтня – початку листопада. А оскільки зимою все в природі неначе помирає, (або йде в зимову сплячку) то за стародавніми кельтськими повір’ями разом з приходом зими та холоду, із потойбічного світу повстають духи померлих і вторгаються у світ живих. (Кельти вірили, що в момент приходу зими стирається кордон між світом мертвих та живих). Для того, щоб їх не пустити та відлякати, кельти навмисне одягали страшні костюми та маски, збирались разом, запалювали вогні, приносили в жертву своїм богам-покровителям худобу, щоб ті оберегли їх в той день.
Тому будемо робити справжнього хеловінського гарбуза зі свічкою всередині та як додаток – боді-арт , щоб були ну дуже страшні
тривалість — 2 год.
вартість — 50 грн. + 10 грн. гарбуз
майстер — Катерина Вінник