Тема: Яке вино обрати влітку

Ведучий: Олександр Грищенко.

В літній спекотній день як ніколи хочеться чогось особливо ніжного, освіжаючого та легкого. Бокал холодного білого чи рожевого вина – це напевно чи не найперше, що спадає на думку.

Дегустаційна карта:

Сліпа дегустація

Насправді правило при виборі вина влітку досить просте- воно повинно бути легким і прохолодним. Важливим є ще той фактор, що це вино повинно підходити до літніх страв – легких салатів, закусок та морепродуктів. Витримані в бочці вина краще притримати до більш прохолодної пори, а зупинити свій вибір на  легких і освіжаючих білих і рожевих винах.

Як же визначитись з вибором білого вина? В ідеалі воно повинно бути сухим, ароматним і мати освіжаючу кислинку. Бажано надавати перевагу винам з невеликим вмістом алкоголю  (не більше 12%). Із класичних сортів - це Шардоне, Совіньонблан і Рислінг, які не проходили витримку в бочці. Шардоне залишається найпопулярнішим, його вина з цитрусово-яблучним смаком – оптимальний варіант для найрізноманітніших літніх варіацій. Трав'янисто-фруктові ноти і освіжаюча кислотність Совіньонблан гарно переплітається з яскравими фарбами літа, хоча не всім подобається його експресивний характер. Фруктово-мінеральний Рислінг з його тонким смаком і невеликим вмістом алкоголю прекрасно втамовує спрагу в літню спеку.

Французи стверджують, що якщо Ви не впевнені, якому вину надати перевагу- білому чи червоному - оберіть рожеве. Воно не має сезонних обмежень, але влітку є особливо актуальним. Рожеві вина завжди подають охолодженими і вони є універсальними в плані гастрономії.

Ну і який літній вечір без ігристого? Оскільки ігристі вина завжди подають охолодженими, то вони по праву заслуговують на звання «літніх». Любителям ніжних і ароматних вин варто зупинити свій вибір на Проссеко,а для тих, хто полюбляє солоденьке- не менш популярним є Асті. Це слабоалкогольне ігристе вино має чудовий мускатний аромат і оксамитовий смак.

Любителям червоного також  не слід сумувати. Але щоб отримати задоволення, з червоних слід вибрати легкі вина з фруктовим букетом і оптимальною кислотністю. Червоні молоді вина також можна трохи охолодити, а значить освіжаючий ефект обов’язково буде.

Інформація: http://www.winetime.ua/degustation/rivne/which_wine_is_the_best_for_summer_rivne/