Рівняни хочуть святкувати День Перемоги 9 травня

66,3% жителів Рівненської області вважають, що перемогу над фашистською Німеччиною потрібно відзначати 9-го травня —  таким є результат дані соціологічних досліджень.
Більшість населення Рівненської області та інших західних областей вважає, що перемогу над фашистською Німеччиною як і раніше потрібно відзначати 9-го травня, а не 8-го, як це прийнято в країнах Західної Європи. Такі дані були отримані в результаті опитувань, проведених Центром «Соціальний моніторинг» і Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка з 13 по 20 березня 2015 в 24-х областях України і Києві. Вибірка склала 2800 осіб, похибка не перевищує 1,9%.
66,3% респондентів у Рівненській області відповіли, що святкування потрібно проводити 9 травня. При цьому лише 13% вважають, що свято потрібновідзначати як у Європі – 8 травня. Крім того, ще 14,2% опитаних вважають, що свято взагалі не треба відзначати, і 6,5% респондентів не змогли відповісти, повідомив на прес-конференції в Києві директор Центру «Соціальний моніторинг» Дмитро Дмитрук.
«Напередодні 9 травня ми запитали, чи потрібно святкувати в цей день. Ми отримали близько 78% людей, які говорять, що святкувати треба, є тільки 8% людей, які вважають, що свято не треба святкувати. Тобто зберігається ставлення до Дня Перемоги як у Великій Вітчизняній війні, а не як у Другій світовій війні», – сказав Дмитро Дмитрук.
Дмитро Дмитрук зазначив, що святкування 9 травня є вибором більшості респондентів по всій Україні незалежно від їх ставлення до подій Майдану: більшість (66,5%) серед тих, хто вважає наслідки Майдану позитивними, бажають відзначати День перемоги 9 травня. Серед тих, хто вважає, що Майдан приніс негативні наслідки, 90,2% також бажають відзначати День Перемоги 9 травня.
Крім того, соціологічне дослідження виявило, що абсолютна більшість респондентів у всіх областях України вважають 9 травня Днем Перемоги.

Рівняни хочуть святкувати День Перемоги 9 травня, фото-1


Так, у західних областях понад 66% опитаних будуть відзначати перемогу у Великій Вітчизняній Війні, а на Донбасі 9-го травня 70-ю річниця перемоги над фашистською Німеччиною відзначатимуть понад 97% населення. У той же час, 9-е травня вважають святом і на півночі України (79,6%), і в центрі (76,3%), і в південних областях – 91,1%.
У ході дослідження було опитано 2800 респондентів.  Метод отримання інформації: індивідуальне інтерв`ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента. Рівень досягнення респондентів – 62%.

За даними Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка

7d.rv.ua
день пермоги рівне опитування 9 травня
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі