11:59, 23 січня 2015 р.
Інформація, яку потрібно знати про четверту хвилю мобілізації
Указ про нову хвилю мобілізації вступив в дію, тривають підготовчі та виконавчі заходи. Загалом населенню варто знати її деталі та умови, адже проінформований - значить озброєний. Кого мобілізують в першу чергу та що саме потрібно знати про нову хвилю мобілізації? Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління збройного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ, генерал-майор Володимир Талалай.
Кого саме мобілізують?
Під четверту хвилю згідно законодавства за віком можуть потрапити військовозобов’язані чоловіки віком від 25 до 60 років, та жінки віком від 25 до 50 років. Як зазначають в Генштабі, жінок будуть мобілізувати за потреби по кваліфікаційних рівнях. Визначальним фактором щодо прийняття рішення про мобілізацію буде стан здоров’я. Однак мобілізації не підлягатимуть громадяни, на утриманні яких є троє і більше дітей. Також мобілізації не підлягають аспіранти, студенти денної форми навчання, а також особи, які мають "бронь" на підприємстві. Призовник віком до 25 років може потрапити на військову службу у єдиному випадку — це укладення контракту.
Загалом планують мобілізувати близько 50 тис осіб. В Генштабі обіцяють, що буде дотриманий принцип рівномірного навантаження на регіони, "щоб не було перекосів і соціальних загострень" в окремих регіонах або населених пунктах. Навантаження на регіон становитиме в середньому 2,5% (від 2 до 5% залежно від регіону). Мешканці Криму та непідконтрольних територій Луганської та Донецької області можуть самостійно подати заяву на мобілізацію.
Спеціальності
Призову підлягають військовозобов’язані, які мають військову підготовку. Це фахівці механізованих військ – танкісти, артилеристи, фахівці протиповітряної оборони, зв’язку, ремонтники, спеціалісти радіоелектронної боротьби, техніки різних напрямків, водії, механіки тощо. Якщо мобілізований не матиме військово-облікової спеціальності, то за час підготовки у нього буде можливість її отримати. Крім того, передбачається призов за спорідненими спеціальностями та їх подальша перепідготовка.
Повістки
У ЗСУ нагадали, що наразі особам від 18 до 60 років також вручають запрошення до військкоматів для взяття на військовий облік та проходження медичного огляду. Повістка ж вважається врученою, коли на ній особисто розписався призовник.Проти осіб, які ухилятимуться від виконання військового обов'язку, не будуть проводити масштабний розшук. ЗСУ не націлені укомплектувати армію особами, які невмотивовані або не бажають служити. Однак військові вважають, що рано чи пізно "ухильники" будуть змушені відповісти за свої дії. Зокрема, за ухилення від військового обов’язку передбачається як адміністративна відповідальність, так і кримінальна відповідальність строком позбавлення волі від 2 до 5 років.
Військова підготовка
Спершу мобілізовані повинні будуть пройти військову підготовку. Вона триватиме майже 40 днів та складатиметься з декількох етапів. Перші 7-8 днів буде відбуватись загальна військова підготовка як для офіцерів, сержантів та солдат. До неї буде входити медична підготовка, тактична, інженерна, вогнева підготовка тощо. Наступні 15 діб відбуватиметься фахова підготовка за спеціальністю. Проводити підготовку будуть кваліфіковані інструктори, які мають досвід бойових дій. Після цього особовий склад буде направлений в підрозділи для бойового злагодження тривалістю до 15 діб. А офіцерський склад відправлять на навчання в військові заклади та навчальні центри. Мобілізованим, які не пройшли етапу підготовки, бойові завдання надаватись не будуть.
Зона АТО
Мобілізованих четвертої хвилі в зону АТО будуть відправляти тільки після проходження повного циклу підготовки. В міністерстві передбачають призвати таку кількість особового складу, щоб була можливість ротації військових в зоні проведення АТО. Приблизно третина буде виконувати задачі в АТО, третина проходитиме підготовку та бойове злагодження. І ще третина перебуватиме у відпустках для відновлення боєздатності. А от відмовитись від служіння в зоні АТО мобілізовані не зможуть, заявляють в Генштабі. За рік закон України «про боротьбу з тероризмом» був змінений та розширений і «шпаринки» в законодавстві, що військові не можуть брати участь в антитерористичній операції ліквідували.
Матеріальне забезпечення
В Генштабі заявлять, що всі питання матеріально-технічного забезпечення враховані. Збройні сили України за допомогою промислових підприємств та міжнародної матеріально-технічної допомоги проводять заходи щодо накопичення необхідних запасів та оснащення. Обіцяють, що без екіпіровки, форми та бронежилета в військові частини людей відправляти не будуть.
Грошове утримання
В Генштабі повідомили, що військові, які виконують завдання в зоні АТО наразі отримають вдвічі більше коштів — 100% надбавку до відповідного утримання військовослужбовців ЗСУ. Однак не виключають, що цей показник в майбутньому може змінюватись.
Залучення техніки
Нова хвиля мобілізації передбачає вилучення техніки національної економіки з підприємств усіх форм власності. Перевагу надаватимуть транспортним засобам та дорожно-будівельній техніці. Кількість такої техніки та ліміти вилучення встановлено рішенням Кабінету міністрів. Вилучені автомобілі відправлятимуть на ремонтні бази, а звідти — в зону АТО. Техніка буде вилучатись безкоштовно, однак якщо вона буде знищена під час бойових дій, то держава повинна буде виплатити відшкодування. Вилучення техніки у цивільної особи, яка має одну чи дві одиниці, проводити не будуть.
Наступні хвилі мобілізації
Необхідність проведення п'ятої чи шостої черги мобілізації буде залежати виключно від воєнно-політичної ситуації в Україні, зокрема на її східних територіях. Тому впевнено говорити, будуть вони чи не будуть — наразі немає можливості. Але в Генштабі готові провести і наступні черги мобілізації.
Інформація сайту 24tv.ua.
Відео надано ТРК "Ритм"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
15:01, 11 січня
05:56, 10 січня
14:01, Вчора
21
11:21, 27 березня 2023 р.
5
15:29, 22 січня
live comments feed...