• Головна
  • Олексій Чупа та «Казки мого бомбосховища»: відкриття сезону від Літератури.РВ
10:49, 12 січня 2015 р.

Олексій Чупа та «Казки мого бомбосховища»: відкриття сезону від Літератури.РВ

 Фінальний захід 2014 року – творчий вечір Юрія Андруховича – зібрав близько 200 глядачів. Це було гучне завершення і літературного року Рівного, і ряду осінніх презентацій від команди організації “Література.РВ”.

Відкрити новий сезон літ-подій у місті організатори вирішили із нетиповим автором – україномовним поетом та прозаїком із Донбасу – Олексієм Чупою.  

 Чупа вирізняється. Манерою писання, мовою своїх героїв, сюжетами, несподіваними роздумами та ідеями. Він пише гостро: про міграцію, невідому історію, переплетені соціальні проблеми. Так, це є молода проза -- проте як вартого уваги його відзначив не один досвідчений сучасний письменник. Подекуди Олексія називають “письменником-стаханівцем” - бо й не кожен молодий автор може похвалитися потрійним дебютом: за 2014 рік у нього вийшло аж три прозові книги. Дві з них було надруковано у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» та одну – у  літературній агенції «Discursus».

 Найновіша - «Казки мого бомбосховища» - це збірка оповідей про реальних сусідів автора, які живуть в одному 4-поверховому будинку у м. Макіївка Донецької області. Це 12 історій про абсолютно різних людей, з різних прошарків суспільства, із діаметрально різними цінностями - історій переважно незалежних одна від одної, проте із спробою переплетінь.Але всіх застав час, коли треба ховатися у бомбосховищі. Це війна - і це правда про кожного з них.

 Також про автора

 Насправді Олексія Чупу добре знають на Заході: він проводив літературні заходи не лише в Донецьку, але і у Львові, Івано-Франківську та інших містах. Частіше просто брав участь у літературних подіях, в тому числі й на Форумі Видавців у Львові.

 У Макіївці його називали «своїм Жаданом», та й сам він цього не заперечує, оскільки зізнається, що намагався писати в подібній манері. Для письменника з освітою хіміка-технолога, який працював на заводі, вирватися і виділитись серед натовпу не так вже й просто. Але талановитих людей помічають за будь-яких умов, тим більше, якщо автор над собою працює й постійно вдосконалюється.  Варто згадати й те, що пише він не тільки прозу, але й вірші. Завдяки поетичним виступам про Чупу дізнались у літературних колах і закріпили за ним статус “засновника донецького слему”. Самвидавом вийшло навіть дві збірки віршів.

Про захід

 Зустріч у Рівному буде присвячена, в основному, саме виходу нової книги “Казки мого бомбосховища”. Однак, як організатори, так і сам автор зазначають, що не вдасться не зачепити й інші сторони творчості та життя Олексія Чупи. Впевнені, що слухачам буде цікаво поспілкуватися із письменником на різні теми.

 Традиційно для “Літератури.РВ” - вхід на захід буде платним. Квитки за нижчою ціною можна буде придбати завчасно перед днем події у антикафе “Home”. На власний розсуд визначити, наскільки важливим є те, про що пише Чупа, глядачі зможуть вже 24 січня о 19:00 у конференц-залі готелю “Мир”, який знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Міцкевича, 32.

Дата: 24 січня 2015 року

Час початку: 19:00

Місце зустрічі: конференц-зала готелю “Мир” (м. Рівне, вул. Міцкевича, 32)

Додаткова інформація: (098) 454 93 09 (Анна Невірковець)

Організатори заходу: МГО “Література.РВ”

__________________________________________________________________

vk.com/chupa_rv

facebook.com/events/647741795336073/?fref=ts

Довідка:

 Олексій Чупа - поет прозаїк, засновник Донецького слему. Народився у Макіївці. Здобув освіту філолога та хіміка-технолога. Деякий час працював на металургійному заводі. З 2014 року живе у Львові. Організовував та брав участь у низці літературних заходів Львова, Донецька, Івано-Франківська, Харкова, Києва та інших міст України. Автор двох поетичних збірок, які вийшли у самвидаві. У 2014 році вийшли три прозові книги: “Бомжі Донбасу”, “10 слів про Вітчизну” та “Казки мого бомбосховища”.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олексій Чупа #Література.РВ #новини #Рівне
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...