• Головна
  • 2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки»
13:50, 26 грудня 2014 р.

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки»

Сайт сучасної літератури для дітей “Казкарка” підбиває підсумки 2014 року в українській дитячій літературі. Серед здобутків – престижні нагороди, участь у найбільших міжнародних ярмарках, переклади українських книжок іншими мовами, нові теми, несподівані дебюти та реактуалізація класики.

1. Українська книжка вперше здобуває відзнаку Bologna Ragazzi Award

 У березні книжка-картинка “Зірки і макові зернята” авторів та ілюстраторів Романи Романишин і Андрія Лесіва (творча майстерня “Аґрафка”) отримала відзнаку “Opera Prima” конкурсу Bologna Ragazzi Award 2014.

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки» (фото) - фото 1

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки» (фото) - фото 1

   Opera Prima – одна з нагород дитячого книжкового ярмарку в Болоньї (Італія), яку вручають щорічно авторам та ілюстраторам за інноваційний дебют. Головну нагороду Opera Prima отримала норвезька книжка «Halens Historie» авторки Yulia Horst та ілюстраторки Daria Rychkova. Відзнаки, крім «Зірок…», також отримали французьке видання Voir le jour автора та ілюстратора Emma Giuliani та книжка з Південної Кореї The hair автора та ілюстратора Sooyoung Kim.

  “Зірки і макові зернята” (Видавництво Старого Лева, 2014) – книжка-картинка про дівчинку Дору, яка прагнула полічити все навколо. Українська дитяча книжка здобуває відзнаку Bologna Children’s Book Fair уперше за весь час існування ярмарку.

Ярмарок дитячої книжки в Болоньї (Bologna Children’s Book Fair) – один із найавторитетніших та найбільших у світі майданчиків для професійного спілкування видавців, авторів, ілюстраторів та дослідників дитячої літератури з різних країн. Заснований 1963 року та відбувається щороку у березні (інколи – квітні).

2. Відійшов патріарх української дитячої літератури Всеволод Нестайко

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки» (фото) - фото 2

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки» (фото) - фото 2

16 серпня помер легендарний дитячий письменник Всеволод Нестайко, якого юні й дорослі читачі люблять за книжки «Тореадори з Васюківки», «Незвичайні пригоди в лісовій школі», «В Країні Сонячних Зайчиків», «П’ятірка з хвостиком» та ін. Твори В. Нестайка видавалися багатьма мовами світу 136 разів. Трилогію «Тореадори з Васюківки» внесено до Особливого почесного списку імені Г. Х. Андерсена. Письменникові було 84 роки.

3. До каталогу «Білі круки» увійшли три українські книжки

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки», фото-3

  Українські книжки «Із життя хитрих слів» Романа Скиби з ілюстраціями Тетяни Денисенко, «Лісова пісня» Лесі Українки з ілюстраціями Поліни Дорошенко та «Хто зробить сніг» Тараса Прохаська та Мар’яни Прохасько увійшли до міжнародного каталогу рекомендованої літератури для дітей «Білі круки». Щорічний каталог «Білі круки» складають фахівці Міжнародної бібліотеки для дітей та юнацтва (Internationale Jugendbibliothek), обираючи найкращі видання серед книжок, що їх видавці з різних країн світу надсилають до бібліотеки в Мюнхені. 2013 року до списку «Білі круки» ввійшли українські книжки “Вісім днів із життя Бурундука” (автор – Іван Андрусяк, ілюстратор – Ганна Осадко) та «Ріпка» (творча майстерня “Аґрафка”).

4. Українські дитячі книжки представлено на міжнародних форумах і фестивалях

2014 рік в українській дитячій літературі: головні події від «Казкарки», фото-4

  13-16 березня свої книжки на книжковому ярмарку у Лейпцигу (другому за величиною після Франкфуртського книжкового ярмарку) представляли видавництва «Кальварія», «Нора-Друк», «Клуб Сімейного Дозвілля», «Фоліо», «Піраміда», «Смолоскип», «Видавництво Старого Лева».

  24-27 березня «Видавництво Старого Лева» вдруге було представлене на Ярмарку дитячої книжки в Болоньї(Bologna Children’s Book Fair). Роком раніше Україну на одному з найавторитетніших форумів дитячої книжки у світі представляли «Видавництво Старого Лева» та «Грані-Т».

  У жовтні «Видавництво Старого Лева», «Віват», «Весна», «Фактор-Друк», «Астра», «Нора-Друк», що спеціалізуються переважно на дитячій книжці, а також «Ніка-центр», «Фоліо» та «Видавництво Кальварія» представляли Україну на одному з найбільших у світі книжкових ярмарків – Frankfurter Buchmesse.

  У листопаді роботи 20 українських художників, зокрема й ілюстраторів дитячих книжок, були представлені на фестивалі Tbilisi Book Days у Грузії. Серед учасників – Анна Сарвіра, Тетяна Денисенко, Поліна Дорошенко, Дарія Павленко та інші.

Більше читайте у статті на сайті сучасної дитячої літератури "Казкарка"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підсумки #2014 рік #дитяча література #новини #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...