• Головна
  • Відбулося підписання проекту Фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком
16:42, 22 грудня 2014 р.

Відбулося підписання проекту Фінансової угоди з Європейським інвестиційним банком

  Географія використання кредиту ЄІБ – Донецька, Луганська області та населені пункти, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб. Підписання проекту Фінансової угоди (проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України») між Україною та Європейським інвестиційним банком сприятиме відновленню Донецької та Луганської областей, включаючи вирішення потреб внутрішньо переміщених осіб. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

«На сьогодні одним із пріоритетних напрямів державної політики є відновлення життєдіяльності Донбасу, його соціальної інфраструктури та систем життєзабезпечення. Мінрегіоном України проведено ряд робочих зустрічей з Європейським інвестиційним банком щодо залучення кредиту для відновлення Донбасу у сумі 3,76 млрд. грн. на 20 років з податковими канікулами 5 років та плаваючою кредитною ставкою. Вибірка коштів планується протягом 3-х років - 2015-2017 роки. Всі роботи повинні бути закінчені до кінця 2017 року», - прокоментував Геннадій Зубко.

   Він поінформував, що отримані кошти Україна спрямовуватиме на відновлення та модернізацію об’єктів для тимчасового розселення внутрішньо переміщених осіб, систем опалення, заходи з підвищення енергоефективності. В рамках Фінансової угоди заплановані також відбудова та відновлення систем водопостачання, раціоналізація використання водних ресурсів, ремонт і модернізація мереж, каптажних споруд, насосних станцій та очисних споруд на регіональному і муніципальному рівні; відновлення генерації, передачі і розподілу електричної енергії на муніципальному і регіональному рівні; відновлення генерації, передачі і розподілу теплової енергії в системах централізованого теплопостачання.

«Також Угодою визначено відновлення та реконструкція громадських будівель - лікарень, шкіл, поштових відділень, адмінбудівель. Відбудова та відновлення автомобільних доріг, залізничних колій і мостів, міської транспортної інфраструктури та заміна зруйнованого обладнання міського транспорту – це також здійснюватиметься за кредитні кошти, які Україна отримає від ЄІБ», - поінформував Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що географія використання кредитних коштів – території Донецької та Луганської областей, що перебувають під контролем Уряду України, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, та інші населенні пункти України, які прийняли найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб.

«Тендерні процедури для закупівлі товарів, робіт і послуг за кредитні кошти будуть проводитись відповідно до правил та процедур Європейського інвестиційного банку», - сказав Геннадій Зубко.

Нагадаємо, сьогодні Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк та Віце-президент Європейського інвестиційного банку Ласло Баранья підписали дві фінансові угоди, одна з яких - «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...