• Головна
  • Депутати ОДА підтримують будівицтво ГЕС у «Соколиних горах»?
10:45, 16 грудня 2014 р.

Депутати ОДА підтримують будівицтво ГЕС у «Соколиних горах»?

У понеділок, 15 грудня, на засіданні постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків розглядалися питання про звернення облдержадміністрації щодо погодження фінансування  різних сфер діяльності департаментів. Дискусію викликало питання можливого будівництва міні ГЕС в Березнівському районі. Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Валентин Дудка, прокоментував:

- Це питання пропрацьовувалося до мене, тому я на сьогоднішній день всієї інформації з цього питання не розібрав. Оскільки мені відомо, ним займається і прокуратура і інші установи. В департаменті з наявних документів якщо маємо, написано, підтверджено, тому сказати щось більше не можу.

Виконуючий обов’язки голови Рівненської облдержадміністрації Юрій Приварський, на противагу багатьом екологам, історикам і взагалі людям, які цікавляться питанням можливого будівництва ГЕС, виступив за доцільність спорудження об’єкту і розповів про технічну і законодавчу сторону цього питання.

- По-перше немає ніякого підтвердження плану про будівництво, по-друге є тільки рішення голови облдержадміністрації щодо виділення в оренду земельної ділянки. Департамент екології немає ніяких повноважень з огляду на зміну законодавства рецензіювати вказаний проект. Вказаний проект проходив три розпорядження стосовно погодження пропозицій, погодження проекту і виділення земельної ділянки в оренду. Вказаний проект стосовно виділення земельної ділянки проходив підтвердження в Держземагенстві України і Держекспертизи в Києві. Згідно техніко-екологічного обґрунтування передбачалось будівництво даного об’єкту в межах природно-заповідного фонду після того як департаментом не було погоджено те, що в межах природно-заповідного фонду були розроблені нові природно-екологічні обґрунтування і вказаний проект був внесений в межі природно-заповідного фонду. По вказаному об’єкту були проведені громадські слухання по всіх трьох сільських радах. Якщо перед тим як когось в чомусь звинувачувати, напевно було б не лишнім досконало вивчити питання. Будь-яке порушення законодавства стосовно впорядження такої земельної ділянки в оренду немає. Я думаю, що область не втратить від того, що побудується невелика ГЕС і буде вироблятися електроенергія. Мені дуже прикро, що хтось спекулює на таких речах, тому що засновником є фірма «Махник», вона рахується чеською, засновник тримає там бізнес. Це чоловік, який народився  і вивчився в Березному, закінчив там інститут, одружився в Росії на українці. Ось такий слід російського капіталу, як пишуть в пресі і це викликає здивування.

Було погоджено винести це питання на розгляд сесії обласної ради і тоді вже вирішувати це питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Соколині гори #ОДА #новини #Рівне
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...