• Головна
  • Творець Гімну України перебував на Рівненщині
11:02, 12 грудня 2014 р.

Творець Гімну України перебував на Рівненщині

Цьогоріч виповнилося 175 років видатному народознавцю, збирачу духовних скарбів українського народу, поету, автору слів Гімну України Павлу Чубинському. У КЗ «Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека» Рівненської обласної ради обговорили життя та багатогранну діяльність Великого Українця.

Перед колективом бібліотеки з тематичною лекцією виступив директор інституту мистецтв, кандидат філологічних наук, професор Степан Шевчук, який багато років вивчав творчість Павла Чубинського і навіть працював у фондах Архангельської бібліотеки  з рукописами Павла Платоновича. Відомо, що Чубинський був висланий на 6,5 років до Архангельської губернії за українофільську діяльність та за складання «возмутітєльних» пісень.

У 1869-1970 роках  у складі етнографічної експедиції, яку він очолював, Павло Чубинський побував на Рівненщині. Експедиція під його керівництвом зібрала надзвичайно великий і цінний матеріал. У 1878 році було видано 7 томів під назвою «Труды этнографо-статистической экспедиции в Западно-Русский край».

В усіх починаннях Павла Чубинського – як у наукових звершеннях, так і в громадській діяльності – виразно проглядає безмежна відданість українській національній ідеї. Найбільш промовистим внеском є його вірш «Ще не вмерла Україна», який підкорив рідкісну для поезії вершину – став неперевершеним виразником загальнонаціональних устремлінь, символом нації,  як і ціле його життя, сповнене посвяти і жертви.

Прес-служба Рівненської обласної ради

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чубинський #Рівне #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...