• Головна
  • Впровадження біометричних документів - крок України до безвізового режиму
13:00, 10 грудня 2014 р.

Впровадження біометричних документів - крок України до безвізового режиму

Впровадження в Україні біометричних документів – це лише одна з вимог для безвізового режиму. Постановою КМУ передбачено видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон строком на 10 років громадян, яким виповнилося 16 років і на 4 роки дітям до 16 років. Важливо те, що паспорт громадянина України для виїзду за кордон можна буде отримати з 16 років, це відчують діти які навчаються за кордоном, адже зараз паспорт можна отримати лише з 18 років.

Досить часто громадяни України отримання біометричного паспорта пов’язують з отриманням безвізового режиму з країнами Європейського Союзу. Втім за повідомленням Міністерства закордонних справ України, терміном отримання висновку Єврокомісії про готовність запровадження безвізового режиму в Україні можна розглядати травень 2015 року, коли в Ризі відбудеться Саміт країн «Східного партнерства». За словами очільника Міністерства закордонних справ України Олени Зеркаль, це станеться лише у разі виконання Україною всіх пунктів Плану дій та після  прийняття комісією висновку про виконання усіх критеріїв. Після чого відповідна законодавча пропозиція буде представлена на розгляд ЄС та Європарламенту. Строк розгляду таких заяв складає близько 6 місяців. Тому до кінця 2015 року без узгоджень всіх нормативних процедур про безвізовий режим говорити зарано.

Відповідне обладнання для прийому таких документів вже встановлено в Управлінні державної міграційної служби України в Рівненській області. Поки що це лише одна робоча станція на область. До кінця першого кварталу 2015 року міграційною службою планується встановлення обладнання для прийому біометричних документів у територіальних підрозділах, де розташовані вузли ДІС (Дубно, Сарни, Рівне). А вже до кінця першого півріччя в усіх територіальних підрозділах області. Фотографування і сканування відбитків пальців рук здійснюватимуть працівники міграційної служби при прийомі документів.

Втім мешканцям Рівненської області не слід хвилюватися і створювати «ажіотаж» навколо біометричного паспорта. Ті паспорти, які громадяни вже отримали будуть чинними до завершення строку їх дії. Заміна такого паспорта на біометричний виключно право, але не обов’язок громадян. Тому вони і надалі зможуть подорожувати світом з тими паспортами, які були оформлені до 1 січня 2015 року.

Про це повідомляє прес-служба УДМС України в Рівненській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Біометричний паспорт #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...