• Головна
  • Рівненщиною блукають пелікани
15:42, 8 грудня 2014 р.

Рівненщиною блукають пелікани

Пелікани рожеві в Рівненській і Черкаській областях напередодні зими?  На початку листопада ми отримали повідомлення від мешканця містечка Олика, що в Рівненська обл. про трьох виснажених молодих пеліканів, що прибилися до його помешкання. Нині долею цих птахів опікується Рівненський зоопарк. А вже 25 листопада помытили пересування 7 молодих пеліканів на березі Дніпра в районі Канівського водосховища. Це були вже не перші пелікани в області – напередодні в місцевих селах порятували ще двох птахів.


Пелікан рожевий в України є гніздовим птахом і населяє Азово-Чорноморське узбережжя. Польоти цього птаха вглиб материкової України, за свідченням учених, не є незвичайним явищем. Основне місце гніздування пелікана рожевого в Україні – острови Чорноморського біосферного заповідника. Зазвичай ці птахи на островах заповідника гніздяться дружно (однією хвилею), яйця відкладають у травні. Однак цього року пелікани в заповіднику гніздились трьома хвилями, про що нам розповів фахівець Чорноморського БЗ Юрій Москаленко. Третя хвиля гніздування була у липні, що вважається досить пізньою порою. Відповідно, в популяції сформувалося три вікові групи молодих птахів. Третя, дуже пізня група на час традиційного відльоту із місця гніздування виявилися ще надто молодою і, судячи з усього, не здатною до перельоту. Ця пеліканяча молодь, імовірно, не змогли відлетіти на зимівлю разом із дорослими і молодими птахами, що вивелися раніше. У результаті вони розпочали кочівлю в пошуках їжі, зокрема – по Дніпру і просунулися вглиб материка у «холодні» райони України.

Тож будьте уважні, можливо, недосвідчена молодь пелікана траплятиметься вам цієї зими. Про це потрібно повідомляти Українське товариство охорони птахів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пелікани #Рівне #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...