Рівненщиною блукають пелікани

Пелікани рожеві в Рівненській і Черкаській областях напередодні зими?  На початку листопада ми отримали повідомлення від мешканця містечка Олика, що в Рівненська обл. про трьох виснажених молодих пеліканів, що прибилися до його помешкання. Нині долею цих птахів опікується Рівненський зоопарк. А вже 25 листопада помытили пересування 7 молодих пеліканів на березі Дніпра в районі Канівського водосховища. Це були вже не перші пелікани в області – напередодні в місцевих селах порятували ще двох птахів.


Пелікан рожевий в України є гніздовим птахом і населяє Азово-Чорноморське узбережжя. Польоти цього птаха вглиб материкової України, за свідченням учених, не є незвичайним явищем. Основне місце гніздування пелікана рожевого в Україні – острови Чорноморського біосферного заповідника. Зазвичай ці птахи на островах заповідника гніздяться дружно (однією хвилею), яйця відкладають у травні. Однак цього року пелікани в заповіднику гніздились трьома хвилями, про що нам розповів фахівець Чорноморського БЗ Юрій Москаленко. Третя хвиля гніздування була у липні, що вважається досить пізньою порою. Відповідно, в популяції сформувалося три вікові групи молодих птахів. Третя, дуже пізня група на час традиційного відльоту із місця гніздування виявилися ще надто молодою і, судячи з усього, не здатною до перельоту. Ця пеліканяча молодь, імовірно, не змогли відлетіти на зимівлю разом із дорослими і молодими птахами, що вивелися раніше. У результаті вони розпочали кочівлю в пошуках їжі, зокрема – по Дніпру і просунулися вглиб материка у «холодні» райони України.

Тож будьте уважні, можливо, недосвідчена молодь пелікана траплятиметься вам цієї зими. Про це потрібно повідомляти Українське товариство охорони птахів.

НУО "Українське товариство охорони птахів"
Пелікани Рівне новини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі