• Головна
  • В Острозькій академії презентували книгу, написану 150-ма людьми з Майдану
23:22, 14 листопада 2014 р.

В Острозькій академії презентували книгу, написану 150-ма людьми з Майдану

Учора, 13 листопада, в НаУ «Острозька академія» презентували книгу «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву». Ідея її створення належить письменниці Оксані Забужко. У рамках презентації також відбувся концерт сестер Тельнюк.

Книга складається з публікацій, знайдених у соцмережах та блогах пересічних учасників Майдану. В ній викладені не хронологія подій та факти, а  враження, емоції та переживання людей. Значну частину текстів складають поезії, написані з грудня по червень.

«Авторство більшості текстів тут вказане, але є тести, які поширювались таку велику кількість разів, що першоджерело знайти не вдалось. Тому поряд із деякими текстами вказано «Автор невідомий». Також є декілька авторів  із півдня та сходу, які попросили їх підписати таким же чином. Через свої пости у Facebook вони мали багато проблем: їх родинам погрожували, ламали двері у квартиру»,  –    розповідає упорядник Тетяна Терен.

Також вона розповіла про труднощі, які спіткали її під час роботи над книгою: «Працюючи над книгою ми вперше відчули і зрозуміли те, як вправно працюють над нашим інформаційним простором. Іде зачищення всього, що із нами трапилося. Це відбувається постійно – коли сьогодні запис є, а завтра його немає. Це стосується Facebook – хто не перегортає записи назад, може не помічати як вони видаляються. Тільки завдяки унікальній пам’яті пані Оксани нам вдалось знайти тексти чи їх фрагменти, які ми читали раніше і хотіли до них повернутись».

Також під час вечора ректор університету Ігор Пасічник висловив вдячність генеральному директору СП «Комора» Олегу Репецькому за допомогу у придбанні для Академії роялю «Boston» марки «Steinway & Sons».

«Це унікальна річ. Конкуренції цій марці інструментів не може скласти ніяка інша. Музиканти найвищого світового рівня вимагають саме інструменти «Steinway & Sons». Його в Україні мають лише декілька музичних навчальних закладів», -- розповідає пан Олег.

Завершив вечір виступ сестер Тельнюк. Вони виконали композиції на вірші Шевченка, частина з яких була покладена ними на музику впродовж останнього року.

Також виконавиці заспівали пісні, які зараз не часто можна почути на їх концертах: композицію на слова Станіслава Тельнюка «Скрипка» та «Конвалії для Валі» на вірші Василя Стуса.

Із поезій Оксани Забужко прозвучала музична інтерпретація вірша «Любила». Завершила концерт відома пісня молодої поетки Ірини Цілик  «Повертайся живим», що стала майже народною.

Фотозвіт: http://www.0362.ua/photo/153

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#літопис самовидців #майдан
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...