• Головна
  • Палац графа Ходкевича на Рівненщині потрібно зберегти для нащадків (Фото)
11:18, 6 листопада 2014 р.

Палац графа Ходкевича на Рівненщині потрібно зберегти для нащадків (Фото)

До голови Рівненської обласної ради Михайла Кириллова звернулися працівники Млинівського краєзнавчого музею з проханням втрутитися у проблему щодо збереження двоповерхової споруди музею, яка є пам’яткою архітектури класицизму на Україні. Цей палац графа Ходкевича, який став однією з найбільших резиденцій польської знаті на Волині, був закладений ще у 1780 році за проектом придворного архітектора короля Станіслава-Августа Леопольда Шлегеля.

Війни та час потроху руйнували споруду. Шість років тому там розпочали ремонтно-реставраційні роботи. Однак нині через відсутність коштів та проектної документації роботи призупинено.

У колекції музею чимало експонатів. Серед них археологічні знахідки X-XII століть, побутові речі польської знаті, а також матеріали, що розповідають про творчий шлях нашого земляка – письменника Валер’яна Поліщука. Аби це все зберегти для прийдешніх поколінь необхідно неабиякі кошти. За цінами минулих років потрібно близько трьох мільйонів гривень.

Директор Млинівського краєзнавчого музею Катерина Тимощук зазначає, що проектно – кошторисна документація була, але зникла і немає. Враховуючи це, ремонтні роботи не можна продовжити. Грошей ніхто не виділив. Ми зверталися і до депутатів і до управління з охорони культурної спадщини у Києві, але результат негативний.

Голова Рівненської обласної ради Михайло Кириллов впевнений, що бажаючі допомогти музею з поточним ремонтом знайдуться:

– Треба на наступний рік знайти кошти на проектно – кошторисну документацію. Можна хоча б за спонсорські кошти розпочати заміну вікон. Адже головне тут – зрушити з мертвої точки і зберегти для нащадків одну з найкращих архітектурних споруд Волині шляхом залучення бюджетних коштів та пошуку інвестицій і можливих грантових проектів.

Прес-служба Рівненської обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#палац графа ходкевича
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...