• Головна
  • Інститут ядерних досліджень провів конференцію на Рівненській АЕС
13:03, 28 вересня 2014 р.

Інститут ядерних досліджень провів конференцію на Рівненській АЕС

ХІІ Українська конференція з фізичного захисту, обліку та контролю ядерних матеріалів відбулася на Рівненській АЕС наприкінці вересня. ЇЇ організатором виступив Інститут ядерних досліджень НАН України. У роботі конференції взяли участь представник Шведської агенції з ядерної безпеки, керівники та спеціалісти Держатомрегулювання України, Міненерговугілля України, ДП «НАЕК «Енергоатом», АЕС України, ДСП «Чорнобильська АЕС», концерну «Ядерне паливо», Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України, Одеського національного політехнічного університету, Національної гвардії України, Державної корпорації «Радон». Про це повідомили у прес-центрі Рівненської АЕС.

«Мета конференції – це обговорення проблем, які виникають у повсякденній діяльності», –  підкреслив Олександр Онищенко, директор департаменту фізичного захисту, промислової безпеки та охорони праці Міненерговугілля України. Адже фізичний захист ядерних матеріалів є одним з елементів забезпечення національної безпеки України. Нині фізичний захист ядерних об’єктів набирає першочергової ваги та вимагає нових підходів.

Важливість фізичного захисту як компонента безпеки АЕС відмітив й генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин. «Фізичний захист перебуває на атомній електростанції у статусі стратегічного завдання», – підкреслив він.

«Відмінність нинішньої конференції від попередніх полягає у тому, що проводиться вона у час, коли країна перебуває у непростих умовах, коли у рази підвищується значущість захисту ядерних матеріалів, ядерних установок та інших об’єктів, які використовують ядерні матеріали», - зауважив Віктор Гаврилюк, керівник Навчального центру з фізичного захисту, обліку та контролю ядерного матеріалу імені Джорджа Кузмича. «Цінність нашого заходу – в активному обміні досвідом, донесенні до відомчих органів, РНБО першочергових завдань, вирішення яких можливе лише на державному рівні. Так, з позитивних напрацювань попередніх зустрічей можу сказати, що розроблено та впроваджено нормативно-правову базу щодо контролю ядерних матеріалів, яка вважається однією з найкращих у світі».

Учасниками підкреслювалась важливість саме фізичної ядерної безпеки, яка має розглядатися в симбіозі ядерної та фізичної безпеки, її впливу на безпечну експлуатацію ядерних установок. Було розглянуто принципи фізичного захисту, правові та економічні аспекти фізичного захисту, питання фізичного захисту під час будівництва нових ядерних установок, алгоритмізація у системі управління фіззахистом ядерної установки.

Конференція проходила у форматі вільного обговорення презентованих доповідей. Учасниками відзначено появу нових тем – таких як ядерна криміналістика, ядерна злочинність, синергізм фізичної ядерної безпеки та технічної безпеки.

У рамках конференції також проведено «круглий стіл» та конкурс на кращу доповідь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#рівненська аес #конференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...