• Головна
  • На Рівненщині відбулась археологічна експедиція «Дорогобуж-2014» (Фото)
14:51, 31 серпня 2014 р.

На Рівненщині відбулась археологічна експедиція «Дорогобуж-2014» (Фото)

З 11 по 26 серпня 2014 року 12 юних археологів взяли  участь у щорічній дитячо-юнацькій  археологічній експедиції «Дорогобуж 2014», організованій Рівненською філією ДП НДЦ «Охоронна археологічна служба України» Інституту археології НАНУ поблизу с.Дорогобуж Гощанського району Рівненської області. Про це повідомляє Управління освіти й науки.

Цей населений пункт віддавна є привабливим об’єктом для археологів, тому що впродовж віків мав значуще місце в історії нашого краю.

Під час експедиції гуртківці практично ознайомились з методикою проведення польових археологічних робіт, зокрема археологічної розвідки. Так, ними було закладено дві розвідкові шурфи в різних місцях урочища поблизу Успенської церкви XIV-XVI століття. Культурний шар на місці розкопок потужністю 0,8-0,9 м був доволі насиченим археологічним матеріалом.Це,насамперед, уламки глиняного посуду (стінки, вінця, денця), керамічні кахлі для оздоблення печі, частина скляного браслету, накладки для мисливського ножа, монети. Однією із найцікавіших знахідок є кресало та кресальний камінь.

Із комплексу знахідок юними археологами було зроблено висновок, що свої розкопки вони проводили на місці, де знаходилась споруда польсько-литовського часу, і ця територія є перспективною для дослідження у наступному польовому археологічному сезоні.

Працюючи в експедиції, школярі не тільки навчилися знаходити археологічні матеріали під час розкопок, але й освоїли техніку проведення оглядової  розвідки на полях навколо урочища з метою виявлення підйомного археологічного матеріалу. Крім того, навчилися опрацьовувати здобуті матеріали: шукати, відбирати найбільш цінне, описувати та шифрувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#еспедиція #дорогобуж-2014
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...