10:42, 24 липня 2014 р.
Рівненські офіцери-вихователі та прес-офіцери підтримують бойовий дух бійців АТО (Фото)
У військових колективах Оперативного командування «Північ», які залучені до антитерористичної операції, проводиться комплекс заходів, спрямованих на підтримання високого бойового духу та морально-психологічного стану воїнів, а також інформаційно-роз’яснювальна робота з цивільним населенням у звільнених від бандформувань населених пунктах.
Офіцери профільного управління на чолі з заступником командувача військ ОК «Північ» по роботі з особовим складом полковником Володимиром Яцентюком працюють у першу чергу з військовослужбовцями тих підрозділів, які беруть участь у бойових діях. Офіцери-виховники, психологи, політологи, пропагандисти та юристи опікуються психологічною підготовкою та виховною роботою у військових підрозділах в умовах проведення АТО. Також, вони працюють у напрямку забезпечення інформаційної безпеки під час застосування Збройних Сил України, правових основ застосування зброї військовослужбовцями тощо.
- Наші війська добре навчені, але отриманих під час навчань на полігонах знань та практичних навичок, на жаль, не зажди достатньо, аби воїн морально та психологічно був готовий до роботи в умовах бойових дій, приймав рішення щодо використання зброї та керівництва підрозділом, - зазначив половник Володимир Яцентюк. – Отож, ми допомагаємо солдатам і офіцерам подолати їхні фобії і психологічні бар’єри та якісно виконувати поставлені завдання.
Також, під час аналізу морально-психологічного стану військовослужбовців, фахівці по роботі з особовим складом відпрацьовують форми та методи виховної роботи в бойових умовах. Під час спілкування з особовим складом, який виконує завдання на блок постах, вивчається та надається допомога в забезпеченні належних соціальних умов життєдіяльності, ідентифікація проблемних питань та їх вирішення.
- Важливим аспектом є ідейно-патріотичне виховання воїнів, що сприяє виконанню поставлених завдань. Додатково, велику роль в духовній підтримці бійців АТО відіграють священнослужителі, які в бойових умовах проводять бесіди, молебні, освячення, сповіді, хрещення та багато інших ритуалів, які дійсно допомагають в службі, - підкреслив заступник командувача військ ОК «Північ» по роботі з особовим складом полковник Володимир Яцентюк.
Безпосередньо перебуваючи на блокпостах офіцери групи проводять бесіди з військовослужбовцями оперативних та резервних батальйонів, щодо роз’яснення політичної ситуації в державі, рішень керівництва ЗС України, змін в законодавстві держави відносно соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей.
Начальник прес-центру ОК «Північ» підполковник Анатолій Прошин додає, що інформаційно-пропагандиське забезпечення є одним з головних завдань, яке стоїть перед офіцерами по роботі з особовим складом та прес-офіцерів.
- Дуже впливовим методом роботи є подієві, оперативні та правові інформування особового складу за допомогою особистих зустрічей з людьми, інформаційних бюлетенів, пам’яток та періодичних відомчих видань, - уточнив підполковник Анатолій Прошин.
Робота профільних фахівців зорієнтована не лише на військовослужбовців, а й на населення звільнених від бандформувань.
- Перший бій ми прийняли під Рубіжним, де із засідки терористи напали на підрозділи 30 окремої механізованої бригади показав необхідність роботи з людьми на місцях, - наголосив командувач військ ОК «Північ» генерал-лейтенант Ігор Колесник. - Після бою ми почали розбиратися у всіх аспектах тих подій і виявилося, що місцеві люди мали хибне уявлення про нас. По перше, їх ввели в оману, що то були не Збройні Сили, а національна гвардія, яка сформована з «Правого сектора». Пропагандиська машина бандформувань переконала, що підрозділи прибули туди убивати, зачищати. А це викликало агресію. Ми прийняли правильні рішення, провели роботу і люди нам повірили та навіть почали допомагати.
Тоді, на чолі з заступником командувача по роботі з особовим складом було створено робочу групу, яка проводить зустрічі з місцевим населенням, фермерами, представниками бізнесу.
- Перший такий виступ був в місті Кремінна Луганської області. Після виступу самі люди сказали, що два перших місяці антитерористичної операції, вони були в інформаційному вакуумі, про те хто і чому воює їм ніхто нічого не розповідав, не пояснював, - прокоментував полковник Володимир Яцентюк. – Ми пояснюємо завдання і цілі Збройних Сил, з якою метою підрозділи прибули на Донбас, як ми можемо допомогти відновити регіон і повернутися людям до мирного життя. Люди на сході повинні відчути, що вони не самі, не кинуті на призволяще. А такі самі їхні побратими із західних областей про них думають. І оця ідеологія поділу «західники»-«східняки» повинна бути подолана. Ми усі українці, ми усі брати і сестри.
Також, офіцери роз’яснюють необхідність проведення воєнної операції, та залучають до відновлення життєдіяльності міст і сіл місцевих активістів, духовенство, керівництво місцевих та селищних рад, місцеві телеканали, радіо та періодичні видання.
Майор Олександр ГАЙН, Регіональний медіа-центр МО України (м.Львів)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
19:19, 3 грудня
12:41, 25 листопада
13
live comments feed...