• Головна
  • Делегація від Рівненщини відвідала Республіку Польщу: підсумки
20:43, 23 липня 2014 р.

Делегація від Рівненщини відвідала Республіку Польщу: підсумки

З 15 по 18 липня делегація від Рівненщини, очолювана заступником голови Рівненської обласної ради Степаном Павлюком, у складі депутатів обласної ради Олесі Ткачук, Юрія Сосюка, голови постійної комісії з питань соціальної політики та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Віктора Ольховика, директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ольги Підкидач, голови Дубенської райдержадміністрації Руслана Сивого, на запрошення Маршалка Поморського воєводства Мечислава Струка, відвідала Республіку Польщу. Як повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради, 22 липня учасники делегації підвели підсумки візиту.

У ході ділових перемовин відбулася зустріч з маршалком Поморського воєводства, на якій було обговорено питання співробітництва між Рівненською областю та Поморським воєводством в соціально-економічній сфері. Наголошувалося на перспективах партнерських стосунків у розвитку місцевої демократії, активізації ролі громадських організацій щодо надання соціальних послуг, законодавчого врегулювання видобутку бурштину.

Члени делегації вивчили досвід функціонування закладів системи соціального захисту Поморського воєводства. Зокрема, відвідали опікунсько-терапевтичний заклад для дітей ім. Я. Корчака в місті Гданськ, побували у соціальному закладі та кооперативі міста Гдиня. Також зустрілися із представниками громадської організації «Caritas Archidiecezji Gdanskiej», якій частково делеговано повноваження з реалізації завдань у сфері соціального захисту населення.

– Практичний досвід європейських колег засвідчив, що наші системи організації соціального захисту мають багато спільного. І це спонукає нас постійно обмінюватися корисними досягненнями. Ми й надалі – заради зростання добробуту громад – розвиватимемо та зміцнюватимемо наше партнерство. Показово, що в європейській практиці наявна добре розвинута система надання соціальних послуг третім сектором. Такі громадські організації користуються низкою пільг. Зокрема, відсоткова схема дозволяє платникам податку передавати 1 % сплачуваного ними податку відповідному об’єднанню громадян, – ділиться враженнями від поїздки заступник голови Рівненської обласної ради Степан Павлюк.

За результатами поїздки досягнуто домовленості щодо оздоровлення на Балтійському узбережжі 150 дітей з Рівненщини. Також 29 дітей – інвалідів з вадами психічного, розумового та фізичного розвитку, ДЦП, хворобою Дауна з Мирогощанського дитячого будинку-інтернату незабаром пройдуть реабілітацію у спеціалізованому закладі в Поморському воєводстві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#республіка польща #делегація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...