• Головна
  • Ірина Коваль на «Smart Meetings» у Рівному: «Мене тримає в Україні можливість робити зміни»
21:17, 16 квітня 2014 р.

Ірина Коваль на «Smart Meetings» у Рівному: «Мене тримає в Україні можливість робити зміни»

У понеділок, 14 квітня, відбулась 6-та і завершальна зустріч 3-го сезону «Smart Meetings. Зустрічі із лідерами, які надихають». За словами президента організації Тараса Комаренка, це був непростий період, оскільки у графік проекту внесла свої корективи революція. Проте, він висловив сподівання, що така ситуація у країні спричинила якісні зміни у кожному з нас.

Організатори проекту залучають різноманітних спонсорів, аби мати змогу заохочувати молодь подарунками. Тематикою обговорень у цьому сезоні став HR, а в Рівному немає навчальних закладів, у яких можна було би почерпнути знання із цієї галузі.

Гостем цієї зустрічі стала Ірина Коваль. Ця зовсім юна дівчина, має глибокі знання і 7-річний досвід роботи у HR. Упродовж двох років вона жила в Індії, де мала змогу стажуватися і працювати у міжнародній IT-компанії TATA Consultancy Services Ltd. Тепер, повернувшись на Батьківщину, прагне застосувати свої вміння та навички на благо країни. Вона зізналася, що приблизно півроку після повернення додому, переживала посткультурний шок, жила лише думками про Індію. Зрештою, Ірині вдалося зібратися і почати тут застосовувати свої знання. Певний час працювала у компанії Агрохолдинг «Мрія».

Розмову із Іриною Коваль було розпочато із питання про рівень HR-фахівців Києва та Рівного:

«У Києві зосереджено більшість міжнародних компаній, а саме із них HR і прийшов в Україну. Закономірно, що у столиці створено першу HR-асоціацію. Це місто, в якому постійно щось відбувається. Щомісяця проходять HR-конференції, а щотижня – зібрання HR-клубів. Проте не можна вважати, що у Рівному гірші фахівці, оскільки професіоналізм залежить від особистих якостей людини і від компанії, у якій вона працює, а не від міста, у якому вона живе», - зауважила Ірина.

Порівняння глобального і українського HR Ірина Коваль здійснювала на основі свого досвіду роботи в Індії. Там великі компанії сприяють розбудові країни, інвестуючи у неї 40% свого заробітку. Відмінність від українських компаній полягає також у тому, що закордонні є більш відкритими і глобальними. Вони не бояться інвестувати і ризикувати. Там дивляться на розвиток бізнесу у контексті цілих поколінь. На противагу, наприклад, більшості українських фірм, які планують в середньому на півроку вперед. Глобальні компанії працюють в умовах жорсткої міжнародної конкуренції.

Ірина також долучилася до створення в Україні освітніх закладів високого рівня. Для цього проекту було зібрано консорціум вузів. Сюди ввійшли найкращі економічні виші України, а також 8 закордонних. Цей проект має на меті оновлення освітнього стандарту в нашій державі, саме тому потрібен обмін досвідом із зарубіжними фахівцями і створення міжнародних стандартів.

«Мене тримає в Україні можливість робити зміни. Я не знаю жодної іншої країни в світі, де стільки всього треба робити», - зазначила Ірина.

Серед питань, які ставили присутні, особлий інтерес викликало, що ж робити молодому спеціалісту, до якого не хочуть дослухатися?

«Це питання, яким є власник підприємства, наскільки він відкритий до порад і новизни. Але разом із цим варто пам’ятати, що не всі ідеї варто втілювати», - відповіла Ірина.

Вона також розповіла, що в Індії стажерам не бояться давати відповідальність і сміливо доручають складні завдання. Наш підхід шукати на роботу людину, яка має стаж 3 роки роботи на такій же посаді, є як мінімум абсурдним.

«Для мене завжди був і є важливим, у першу чергу, досвід і розвиток. А про який прогрес може йти мова, якщо людина впродовж трьох і більше років виконує одну і ту ж роботу?» - зауважила Ірина.

HR є стратегічною функцією для будь-якої компанії. Більшість керівників поки що цього не усвідомлює, але це лише питання проінформованості. Раніше фахівцями HR в Україні були переважно психологи. Проте, згодом виявилось, що цього недостатньо, оскільки HR має розуміти бізнес-процеси.

Популяризація фрілансу у наш час призвела до певних змін у підході управління персоналом. HR адаптовується до цього, тому багато процесів проводяться онлайн.

Серед європейських тенденцій управління персоналом було виокремлено такі найважливіші:

-          розвиток лідерства;

-          управління талантами;

-          зміна парадигм у боротьбі за талант.

Ключовим правилом стало те, що не боротися потрібно за талант, а створювати його.

Також важливим моментом є те, що поняття кар’єрної драбини відходить на задній план, натомість входить в обіг нове – «кар’єрна решітка».

Міжнародні компанії прагнуть залучати людей із різним досвідом, світоглядом, національністю, вчаться управляти різноманіттям. Роботодавці розвивають свій бренд.

Аналітичні дослідження HR прогнозують виникнення глобального дефіциту талантів вже до 2030 року. Як говорять результати, Західній Європі до цього часу буде потрібно 35 млн працівників, щоб забезпечити зростання економіки.

Також однією із головних світових тенденцій є стрімкий розвиток соціальних мереж. У Норвегії, Швеції, Ісландії залученими до інтернет –просторів є 92-97%, в Україні – 20% населення.

66% працівників із ТОП-50 компаній світу працюють не на батьківщині. Це дало підстави стверджувати, що у майбутньому висококваліфікованим буде вважатись працівник, який матиме довгостроковий досвід роботи за кордоном, володітиме знаннями міжнародного трудового законодавства, знатиме декілька іноземних мов.

Соціальні медіа змінюють правила гри для HR. Тепер при виборі компанії важливим стає її наявність у соцмережах, її відкритість, а також бренд роботодавця.

Серед навичок, які будуть користуватися особливою популярністю у наступні 5-10 років будуть такі:

-          навички ведення цифрового бізнесу;

-          здатність працювати віртуально;

-          здатність працювати у складних і незвичних умовах;

-          управління парадоксами, гнучкість мислення;

-          здатність бачити «загальну картину»;

-          знання іноземних мов.

Серед світових тенденцій варто визначити зростання кількості населення із вищою освітою. У Бразилії, Китаї, Індії, Туреччині, Індонезії кількість освічених людей становить 54%.

Наостанок даємо декілька порад від Ірини Коваль:

-          думайте ширше, де і яким чином ви можете залучати людей;

-          плануйте інвестиції в людський ресурс так само добре, як і будь-які інші інвестиції;

-          інвестуйте в розвиток і залученість працівників;

-          створюйте і використовуйте альтернативні освітні платформи;

-          вчіться мислити і діяти глобально.

Ірина Коваль взяла участь у створенні проекту ЦЗВЛ (Центр Зайнятості Вільних Людей). Вона разом із іншими фахівцями допомогає знаходити роботу вимушеним переселенцям із Криму. Для цього таким людям необхідно просто заповнити анкету на сайті http://czvl.ua-selector.in/

До участі у проекті запрошуються роботодавці!

Фотозвіт із події тут: http://www.0362.ua/photo/92

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Smart Meetings #ірина коваль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...