• Головна
  • У Рівному люди масово почали добиватися дозволів на зброю та відкривати дітям візи
13:20, 23 лютого 2022 р.

У Рівному люди масово почали добиватися дозволів на зброю та відкривати дітям візи

У Рівному люди масово почали добиватися дозволів на зброю та відкривати дітям візи

Рівняни за останній тиждень масово роблять фото на документи на зброю і на дитячі візи. Таку інформацію ми дізналися, поспілкувавшись з Людмилою Паламарчук, керівником фотосалону «Фото Плюс», що в ТЦ Арені по вул. Київська 67а. Нам розповіли,  що раніше фото на зброю містяни робили  усього  2-3 рази на тиждень, а тільки за вчорашній день було понад  25 клієнтів. Сьогодні, 23 лютого,  станом на 11-у ранку, вже понад 10 осіб зфотографувалися на документи на зброю, до того ж серед них багато жінок…

Через напружену ситуацію з ймовірним вторгненням Росії запит на купівлю зброї серед українців суттєво виріс. Найбільш популярні – гладкоствольні помпові рушниці, а також цивільна версія автоматів Калашникова. Через законодавчу заборону доступ українців до нарізної зброї доволі обмежений, і простіше її отримати, якщо ви займаєте посаду в органах МВС чи є представником державної влади.

У соцмережах продовжують поширювати публікації про те, що українці масово скуповують вогнепальну зброю, на випадок війни. Писали навіть, мовляв, в магазинах зброї черги. 

Однак заступник голови Національної поліції України Олександр Фацевич  запевнив, що поліція здійснює ретельний контроль за обігом зброї та постійно здійснює перевірки умов її зберігання.

За його словами, Нацполіція постійно здійснює контроль за обігом зброї, в тому числі мисливської, для попередження фактів неправомірного використання та поводження. 

При цьому Олександр Фацевич зазначив: інформація про те, що люди почали більше купувати зброю, не відповідає дійсності:

 «Кількість осіб, які вперше придбали зброю, не збільшилася. Частіше купують зброю люди, які уже мають дозвіл на її придбання і зберігання».

Однак у нас є й інша інформація. Роман Козярчук, керівник мережі магазинів "Мисливець" у Рівному,   каже, що у останні кілька тижнів суттєво суттєво збільшився попит на набої, на зброю, на інші засоби самозахисту. Та на товари, які повинні бути у тривожній валізі.

 «Зараз популярні у нас мисливська гладкоствольна помпова рушниця, 12 калібру. Доволі проста, не вибаглива рушниця, дуже доступна в ціновому діапазоні. Це ідеальні варіанти для захисту домівки і сім'ї, – розповідає пан  Роман.

Однак просто так прийти до магазину і купити зброю, яка сподобалася – не можна. Для того людина має отримати дозвіл. 

Які види зброї доступні українцям?

Насправді вибір зброї, доступний українцям, насправді є доволі малим. Без жодних дозволів, у вільному доступі можна придбати лише: газові балончики; пневматичні пістолети; револьвери під патрон Флобера; ножі побутового призначення.

Ці предмети фактично зброєю не вважаються, тому їх може придбати кожен громадянин, який досяг 18-річного віку. Їхній обіг ніхто не регулює.

Лише деякі категорії українців можуть придбати травматичні пістолети-револьвери, що стріляють гумовими кулями:

-  Співробітники правоохоронних органів;

- Деяких органів державної влади – рибоохорона, єгерська служба тощо;

- Пенсіонери МВС;

-  Військові;

- Журналісти, що займаються розслідуваннями;

- Члени формувань з охорони громадського порядку і державного кордону.

Якщо ви не належите до жодної з цих категорій, то можете придбати мисливську рушницю – це єдина вогнепальна, зброя, доступна українцям. Ціни на мисливські рушниці стартують від 6-7 тис. грн.

Мисливську зброю може придбати будь-який громадянин України. Виключенням будуть випадки, якщо людина має проблеми зі здоров’ям, через які навряд чи зможе нормально користуватись рушницею (поганий зір, психічні хвороби), судимість або ж перебуває під слідством. Щоб законно придбати рушницю, необхідно отримати дозвіл поліції.

Як отримати дозвіл і купити рушницю?

Дозвіл на гладкоствольну зброю можна отримати з 21 року, а нарізну – з 25 років. Щоб отримати дозвіл на придбання зброї, треба написати заяву у поліцію, до якої долучити пакет документів, серед яких:

Заява щодо видачі дозволу на придбання зброї на ім'я керівника органу поліції за місцем проживання заявника;

Заповнена картка-заява;

Довідка про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування;

Документ, що підтверджує фактичне місце проживання громадянина (договір оренди житлового приміщення, свідоцтво про право власності на житлове приміщення тощо);

Копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України;

Медична довідка;

Платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) про сплату за послугу – 46,68 грн.

Протягом 30 днів поліція розглядає заяву, і якщо з документами все гаразд – видає дозвіл. Цей документ складається з трьох частин, одна залишається у поліції, другу зберігає власник зброї, а третя залишається в магазині зброї. Після отримання дозволу протягом 10 днів рушницю треба зареєструвати за місцем проживання. І все, тепер ви можете зберігати і носити рушницю. Щоправда, зберігати рушницю можна лише у сейфі.

Українці також можуть купити газовий пістолет, на що видають дозволи місцеві управління поліції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Рівненщина #ймовірне вторгнення #дозволи на зброю #як отримати дозвіл
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...