10:25, 17 січня 2022 р.
У рівненських супермаркетах картопля по 15 гривень, а у столиці... по 5?
У супермаркетах Рівного ціни на картоплю досить різні. Від 6 гривень за овоч другої категорії, більш крупні і чисті плоди - можуть коштувати 15 гривень, мита картопля - 17 гривень, картопля "відбірна" - майже 25 гривень. І цей овоч - як правило, завезений з-за кордону. Стан відповідний - прив'ялі бульби, подекуди м'які, ті, що так званої другої категорії, можуть бути поточені шкідниками. А в той же час добротна продукцію місцевого сільгоспвиробника подіти ніде. Кожен господар має сам думати, куди збувати картоплю.
Хтось має час, сили і бажання - відтак торгує своїм крамом на рівненських ринках. Ціна тут на "другий хліб" - від семи гривень за кілограм.
Хтось знаходить заготівельників і продає картоплю оптом. Тоді, як правило, ціна стартує від 4 гривень, залежно від району, попиту та пропозиції в Рівненській області. Тоді ця картопля їде на Київ. Також в надії заробити й фермери зі всієї України.
Що ж відбувається на київських ринках?
На ринку "Столичний" нині не людно, пише видання "Овочі та фрукти". Обмаль покупців, не густо і продавців. Очевидно даються взнаки затяжні свята, з яких більшість співгромадян поки не вийшла. Завдяки затишшю вдалося поспілкуватися з кількома фермерами, які самотужки доправили і збувають овочеву продукцію побіля столиці. Вони розповіли, що мають значний запас врожаю на зберіганні, аби тільки не виникло проблем з його реалізацією. Бо зараз картоплю по 5-7 гривень за кілограм, моркву по 13 і капусту по 15 не дуже розкуповують. Що спростовує інформаційний ажіотаж навколо стрімкого здорожчання овочів першої необхідності.
Так фермер Петро з Чернігівщини бідкається, що у цьому році встановилася занизька ціна на картоплю. Він щороку виділяє під цю культуру по 10 га. А цьогоріч змушений вторговувати за крохмалисту чудових сортів Ред Леді (Solana)і Коннект (Den Hartigh) по 5.5 і 5 гривень відповідно. І треба чимшвидше спродати товар, адже його якість від довготривалого зберігання не поліпшується.
Більш задоволений теперішньою кон’юнктурою ринку фермер Іван з Волині. Адже у нинішньому році морква, на якій він три роки поспіль майже нічого не зміг заробити, «вистрелила» в ціні. Іван продає пізній сорт моркви Королева осені і середньостиглий сорт типу Шантане Болтекс селекції Clause по 13 гривень за кілограм, а також картоплю сорту Гранада (Solana) по 7 гривень за кілограм.
- Овочівники щороку стикаються з низкою серйозних викликів. Окрім погодних несподіванок, неможливо передбачити як сформується ціна на ту чи іншу продукцію. Тому без загальнодержавного планування у цій сфері, коли стає зрозумілим скільки і чого садити, почуваєш себе неначе у казино на стихійному ринку, зробиш ставку на кілька культур, а жодна з них може не виграти. Так довгий час було з морквою, капустою і буряком. Аж бачте, лише у цьому році пощастило заробити. Натомість не пощастило картоплярам, - резюмує Іван.
А ще велике занепокоєння у наших співрозмовників-землеробів викликає значне здорожчання енергоносіїв і добрив. Яке швидше за все призведе до зниження врожайності культур, а відтак і зростанню ціни на сільгосппродукцію. Але це відбуватиметься у другому кварталі нинішнього року. Тож і побачимо, скільки доведеться вивернути з кишень містянам за врожай 2022.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:02
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:07, 12 листопада
119
11:55, 8 листопада
16
10:11, 6 листопада
18:13, 11 листопада
15
live comments feed...