• Головна
  • Земельне протистояння на Рівненщині: агрофірми борються за оренду 700 гектарів
17:11, 2 листопада 2021 р.

Земельне протистояння на Рівненщині: агрофірми борються за оренду 700 гектарів

Земельне протистояння на Рівненщині: агрофірми борються за оренду 700 гектарів

Під час сесії Володимирецької селищної ради понад 700 гектарів земель сільгосппризначення стали предметом конкурентної боротьби для двох агрофірм – «АГРО-ТЕХ 2019» та «ДІБРОВА ФАРМЗ».

Що цікаво – обидві фірми готові платити максимальну орендну плату, що становить 12% від середньої нормативно-грошової оцінки. Про це повідомляє "Район.Вараш".

Представники обидвох компаній переконували депутатів надати землі в оренду саме їм. Кожен обіцяв ефективне господарювання, розвиток аграрної інфраструктури, нові робочі місця та високу орендну плату.

Першою з клопотанням про можливість оренди більш як 700 га земель поблизу Красносілля, а також 80 гектарів ближче до Володимирця звернулась компаніяАГРО-ТЕХ 2019. Відразу запропонували плату у 12% за 1 гектар (це максимальна ставка відповідно до закону), але не менше 2000 гривень, що значно більше, ніж зазвичай отримують власники паїв від інших орендаторів.

Натомість «ДІБРОВА ФАРМЗ», яка теж виявила бажання орендувати ці землі, сплачує орендну плату на рівні мінімальної ставки у 3% від нормативно-грошової оцінки. Проте через наявність конкурента представник компанії пообіцяв платити за неї 10%. А вже під час сесії теж погодився на 12% плати.

Проте обранці громади вирішили відкласти розгляд питання до наступної сесії, доручивши профільній комісії детальніше вивчити цю ситуацію.

До слова, обидвоє фермерів хочуть орендувати 700 гектарів земель, розташованих на території колишньої Красносільської сільської ради. Все це – паї, власники яких уже померли, а їхні спадкоємці так і не узаконили своє право приватної власності.

Такі землі є по всій території громади. Деякі з них простоюють, заростаючи молодим лісом. Деякі використовуються фермерами нелегально. Щоб завести агробізнес у законне річище, селищна рада взялась до інвентаризації та прискіпливого моніторингу усіх земель громади.

Начальник земельного відділу Віктор Войтович пояснює, що таких паїв «без власників» в громаді чимало – лише на території колишньої Красносільської сільради близько тисячі гектарів. Права власності на них селищна рада не має. Проте відповідно до статті 1285 Цивільного кодексу України може ними розпоряджатись в інтересах громади.

До появи законного власника селищна рада, за рішенням депутатів, може надавати такі ділянки в оренду. Саме на таку оренду й претендують «АГРО-ТЕХ 2019» та «ДІБРОВА ФАРМЗ».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##оренда паїв # Володимиреччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...