• Головна
  • Головний санлікар України пояснив, як отримати медичний відвід і уникнути COVID-вакцинації
12:12, 25 жовтня 2021 р.

Головний санлікар України пояснив, як отримати медичний відвід і уникнути COVID-вакцинації

Головний санлікар України пояснив, як отримати медичний відвід і уникнути COVID-вакцинації

Як заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, в законодавстві України є тільки один термін: абсолютні медичні протипоказання. Тобто патології, при яких людина не може і не повинна отримувати щеплення.

Про це пише газета "Ваше здоров'я".

Людям, які мають протипоказання до ковідних щеплень, видається медична довідка встановленої форми про наявність абсолютних медичних протипоказань.

Але таких людей в Україні, як вважає головний санлікар, менше ніж 1%. Тому він запевнив, що відсоток таких довідок буде надзвичайно малим, і пообіцяв врегулювати це питання в найближчих редакціях постановою уряду, проте, правда, «поки без квот».

За словами Кузіна, багато людей вважають, що мають медичні протипоказання. Однак під час консультації у лікаря дізнаються, що їх стан не є протипоказанням до COVID-вакцинації.

«Наприклад, якщо ми говоримо про ССЗ — це не протипоказання, це, навпаки, свідчення для проведення вакцинації. Тому що людина, яка має важкі супутні неінфекційні хвороби, потенційно у важчій формі переносить коронавірус», — вважає головний санлікар країни.

Водночас, право визначатися з «істинними протипоказаннями» чиновник залишив лікарям — благо, що з його слів, кожен медик має знати перелік абсолютних медичних протипоказань.

Відповідно до заяв Кузіна, та чи інша хвороба може стати абсолютним медичним протипоказанням — в залежності від перебігу, анамнезу, віку пацієнта і т.д.

Чиновник додав, що перелік абсолютних медичних протипоказань затверджено, але… від людини до людини буде відрізнятися, і це буде оцінюватися лікарем.

«Назвати якісь універсальні пʼять-шість просто неможливо, оскільки вони досить сильно залежать від стану кожної конкретної людини. Загальні протипоказання до кожної вакцини, зазначені в інструкції, ми всюди підкреслюємо», — розповів головний санлікар.

У випадку, коли лікар не може прийняти рішення про наявність або відсутність медичних протипоказань або не може порадити певну стратегію вакцинації, Кузін радить такого лікаря міняти та підписувати декларацію з іншим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
##Коронавірус #вакцинація #протипоказання
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...