• Головна
  • У Рівненському центрі “Крок” навчають жити без ментальних бар’єрів (фото)
Партнерський матеріал
09:16, 14 вересня 2021 р.
Надійне джерело

У Рівненському центрі “Крок” навчають жити без ментальних бар’єрів (фото)

Партнерський матеріал

Віра (хоча б як гірчичне зерно) за вченням Святого Письма , здатна гору з місця зрушити. Утім саме впевненості у власних силах, бува, не вистачає людині, аби не те що сповна реалізувати себе в житті, а й просто знайти у ньому своє місце. То що вже казати про осіб з інвалідністю, які навіть у побуті нерідко потребують сторонньої допомоги? Власне, на них, а саме вихованців Центру «Крок», розрахований започаткований нещодавно проєкт «ДВІЖ» доступний для ВСІХ».

– Якщо кількома словами, – каже директор Рівненського міського центру комплексної реабілітації осіб і дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок»Олександр ГОМОН, – то головна мета розпочатого у квітні проєкту, який втілюється у рамках громадського бюджету Рівного, зводиться до допомоги людям з особливими потребами в адаптації у суспільстві. Для цього залучені мудрі наставники і висококваліфіковані фахівці, які вміло сприяють всебічному розвиткові, особистісному зростанню та підвищенню самооцінки дітей і молоді з інвалідністю. Так, зокрема, кураторством реалізації проєкту «ДВІЖ» доступний для ВСІХ» займається професійний коуч тренінгового центу «Лотос-Інвест» (ТОВ «Лотос-Інвест») Володимир Новацький, а психологічний супровід забезпечує Наталія Кириченко, за плечима якої чималий практичний досвід.

На нинішньому етапі, як розповідає Олександр Гомон, у Центрі «Крок» вже проводяться заняття для двох груп: дітей з інвалідністю віком 12-15 років та батьків дітей, які мають інвалідність. А у вересні буде сформовано ще дві групи: одна – з дітей віком від 16 до 18 років, інша – молодь віком від  18 років і старші. Акцент у програмі ставиться на створенні належних передумов і наданні додаткових можливостей особистісного розвитку для осіб з інвалідністю як рівноправних членів суспільства. Тобто йдеться про сприяння їх успішній адаптації в будь-якому середовищі. Відтак теми, що опрацьовуються на заняттях, спрямовані на розвиток емоційного інтелекту, формування критичного та творчого мислення, гармонійну взаємодію з іншими членами суспільства, вміння працювати над собою і удосконалення своїх здібностей, вибір моральних цінностей і визначення життєвих пріоритетів, пошукового призначення у житті та професійній орієнтації.

– Спеціальна методика підбору і опрацювання тем, – веде далі директор Центру «Крок» Олександр Гомон, – дозволяє максимально залучити, зацікавити і вмотивувати слухачів курсу, спонукає і допомагає їм формувати та досягати власних важливих цілей. Отож, не дивно, що слухачі обох груп, як вони самі запевняють, уже відчули позитивні зміни у процесі мислення, вирішення внутрішніх конфліктів і подоланні тривог, підвищенні самооцінки і покращенні інтеграційних суспільних процесів. Помітні зрушеннях і на шляху до самореалізації, розвитку нових умінь та навиків, вибору майбутньої професії.

Організований у рамках проєкту «ДВІЖ» доступний для ВСІХ» курс несе неабияку користь і батькам, які під час занять мають можливість отримати психологічну підтримку.
Крім того, завдяки набутим знанням та проведеним тестуванням вони здатні краще розуміти потреби дітей, підсилювати їхні слабші сторони та надавати практичну допомогу у формуванні гармонійної особистості.

Загалом, як показує досвід, проведені заняття сприяють розширенню кола спілкування за інтересами та, власне, розширенню спектру вподобань кожного з учасників проєкту «ДВІЖ» доступний для ВСІХ». Відтак реалізована ідея, вочевидь, має вагоме суспільне значення, адже допомагає вибудовувати особистісно орієнтоване толерантне суспільство з рівними можливостями і цінністю кожної людини незалежно від особливостей ментального, психічного та фізичного розвитку. А головне – допоможе дітям з особливими потребами легше інтегруватися в суспільне життя.

Лариса МУЗИЧКО, заступник директора Центру «Крок»

Р.SУ вересні цього року у Центрі «Крок» у рамках проєкту «ДВІЖ» доступний для ВСІХ» розпочнеться заняття у двох групах: для дітей з інвалідністю  віком від 16 до 18 років та для молоді від 18 років і старші. Охочі долучитися до проходження курсу можуть записатися за тел. 067 327 51 59.

Пряма мова

Юрій ПОЛІЩУК, заступник міського голови Рівного:

– Оригінальний проєкт «ДВІЖ» доступний для ВСІХ», який реалізовується на базі Центру «Крок», – не тільки цікавий, а й дуже важливий. Адже він допомагає дітям і молоді з інвалідністю внаслідок захворювань опорно-рухового апарату навчитися знаходити свої сильні сторони, змінити погляди на себе, оточуючих, суспільство та на життя в цілому. Це вагомий плюс до того, що вже успішно робиться впродовж багатьох років. Фахівці Центру «Крок» щодня забезпечують особам і дітям з інвалідністю надання послуг комплексної реабілітації, яка включає медичні, фізіотерапевтичні процедури і маніпуляції, що сприяють покращенню стану здоров’я. Однак діти та молодь з інвалідністю внаслідок наявних у них фізичних вад і обмежених функціональних можливостей (пересуваються у інвалідних візках, на протезах чи з допомогою палиць, милиць тощо) мають певні проблеми із самооцінкою, розвитком особистості, впевненістю, у взаємовідносинах із однолітками, що впливає на їх адаптацію в суспільство. Натомість у тренінговій програмі, зокрема, передбачені заняття з розвитку емоційного інтелекту, критичного та творчого мислення, взаємодії з іншими дітьми, розвитку характеру та здібностей, формуванні установок для роботи над собою, вибір моральних цінностей, знаходження життєвого призначення, професійної орієнтації та інші теми з розвитку особистості та покращення комунікації і мотивації. Іншими словами, організовані заняття дають дітям ефективні інструменти для вибудовування повноцінних відносин як в особистому, так і суспільному житті.

За матеріалами 7 днів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проєкт «ДВІЖ» #центр Крок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...