• Головна
  • У Луцьку відгримів «Бандерштат»: яким був 15 фестиваль українського духу (ФОТОРЕПОРТАЖ)
18:00, 11 серпня 2021 р.
Надійне джерело

У Луцьку відгримів «Бандерштат»: яким був 15 фестиваль українського духу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

У Луцьку відгримів «Бандерштат»: яким був 15 фестиваль українського духу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Виступали ТОПові українські гурти, діяв центр вакцинації, а ще учасники розгорнули найбільший прапор України та дотримувались безалкогольного формату.

Бандерштат – масштабний безалкогольний музичний фестиваль, який вже 15 років збирає українців неподалік м.Луцька у с. Рованці. Цьогоріч він відбувся 6-8 серпня. За три дні фестивалю його відвідувачами стали близько 10 000  людей з усієї України, а також Білорусії та Австрії. Близько 5 000 долучилися до онлайн формату проведення заходу. Серед них були гості із США, Канади, Литви, Латвії, Чехії, Італії та Польщі.

Увечері першого фестивального дня на учасників чекала акустична ватра: виступали Святослав Бойко з гурту Широкий Лан, Сергій Василюк з гурту Тінь Сонця та Сергій Присяжний з гурту Мотор’ролла. У наступні два дні на головній сцені виступали 16 гуртів. Серед них Бумбокс, БЕZ ОБМЕЖЕНЬ, ТНМК, Олександр Положинський, KARNA, Жадан і собаки, Саша Чемеров, Фіолет, Один в каное, Mad Heads, DAKH DAUGHTERS.

Незміною частиною фестивалю є літературна та гутіркова сцена. Тут фестивальними мали можливість зустрітитися з відомими українцями, поставити їм свої запитання, отримати автографи від своїх кумирів, а також потрапити на презентації нових книг. До прикладу, на літературній сцені виступали Сергій Жадан, Сергій Мартинюк («Колос»), Юрко Журавель, Тетяна Власова, Анна Багряна, Олександр Михед. На гутірко вій сцені серед спікерів був громадський діяч Сергій Стерненко, політолог Микола Давидюк, режисерка фільму «Віддана» Христина Сиволап, адвокатка родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська, популяризатор української мови Андрій Шимановський тощо.

Також на фестивалі за підтримки МОЗ діяв Центр вакцинації. Як повідомляють організатори, ним скористалося близько 120 українців.

Під час фестивалю багато людей оселилося в наметовому містечку. Там організатори створили всі умови для комфортного життя: були дрова, душ та туалети. У містечку стояло близько 700 наметів.

Безкоштовний вхід був для учасників бойових дій, сімей загиблих бійців, людей з інвалідністю та дітей до 12 років. Традиційно фестиваль мав безалкогольний форматвідвідувачі таку ідею підтримували оплесками.

Для дітей на фестивалі діяли атракціони та ціле дитяче містечко. Там щодня відбувалося майже 40 майстер-класів. Також були ярмарки, зона футкорту, алея громадських організаційтареконструкція історичних подій, зокрема відтворення бою УПА проти НКВС та лицарські бої.

Родзиною фестивалю був масовий флешмоб. Цогоріч учасники розгорнули найбільший прапор України розміром 40 на 60 метрів. У попередні роки за допомогою сотень відвідувачів було сформовано слова «Бандера», «УПА», «ПТН-ПНХ», «Перемога», «UA», «FREE».

Цьогоріч Бандерштату виповнилося 15 років і він був присвячений 30-річчю Незалежності України. Третього фестивального дня Голова оргкомітету Ігор Гузь зазначив, що наступних 15 років Бандерштату БУТИ! Тож приєднуйтесь наступного року!

Фестиваль відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

Фото та матеріал Юлії Григорук

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Дивіться нас на ютубі: https://www.youtube.com/channel/UCMcbfjjGSvhpssVwcClRmSQ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бандерштат #фестиваль #розваги #вихідні #відпочинок #новини Рівного
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...