• Головна
  • Лісівники спростували інформацію про те, що через 30 років Рівненщина залишиться без лісу
17:33, 28 серпня 2020 р.
Надійне джерело

Лісівники спростували інформацію про те, що через 30 років Рівненщина залишиться без лісу

Лісівники спростували інформацію про те, що через 30 років Рівненщина залишиться без лісу

Нещодавно в мережі інтернет з’явилося дослідження EOS Data Analytics методом супутникового моніторингу про стан вирубки лісів.

Згідно аналізу, Рівненська область може лишитися без лісу вже за 30 років. Адже з серпня 2019 до серпня 2020 року на Рівненщині вирубали лісу у два з половиною разу більше, ніж за аналогічний період 2018-19 років – 5395 га проти 2101 га роком раніше.

Таку інформацію спростовує Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства. Кажуть, що інформація дійсності не відповідає і наводить власні дані. Раніше були прецеденти в Україні, коли аерокосмічні дані про вирубку лісів не знайшли підтвердження в натурі.

Як зазначають в управлінні, площа зрубів (це рубки головного користуванні та суцільні санітарні рубки) у держлісфонді Рівненської області має тенденцію до зменшення: 2018 р. – 5070 га, 2019р. – 4757 га, станом на 28.08.2020р – 3957 га.

Тепер щодо площ лісовідновлення: 2018 р. – 5924 га, 2019р – 4887 га, станом на 28.08.2020р – 3235 га (зрозуміло, що восени ці роботи будуть продовжені). Держлісгоспи впродовж року заліснюють зруби попереднього року, інколи восени зруби поточного року.

Усі рубки головного користування здійснюються на підставі матеріалів лісовпорядкування. Це документ, який раз у 10 років розробляють фахівці-лісовпорядники і затверджується на рівні Міністерства. Отже, впродовж 10 років лісокористувачі виконують затверджені плани. Суцільні санітарні рубки призначаються після комісійного обстеження ділянки спеціалістами лісозахисного підприємства та представників органів місцевого самоврядування. Усі лісорубні квитки, на підставі яких здійснюється заготівля лісу, є у відкритому доступі в мережі Інтернет.

Упродовж останніх років в Рівненській області вкрита лісом площа збільшується (лісом вважаються культури старші 6 років) і державні лісогосподарські підприємства заготовляють менше лісу ніж приростає (це в об’ємних показниках).

Сьогодні в області йде підготовка до лісокультурної кампанії весни 2021 року. Навесні посіяно 19,5 га розсадників і вже восени буде понад 30 млн штук сіянців стандартного садивного матеріалу для висаджування лісу у наступному році.

Площа держлісфонду Рівненської області (яким опікуються державні лісогосподарські підприємства) – 762,1 тис. га. Понад 20% лісів в області належать іншим лісокористувачам.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Підписуйтеся на нашу сторінку у фейсбуці: https://www.facebook.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліс #вирубка #дерева #дослідження #EOS Data Analytics #новини #новини #новини Рівного #новини Рівненщини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...