• Головна
  • Рівнянам: експерти розповіли, якими повинні бути температурні норми у приміщеннях
16:55, 26 вересня 2019 р.

Рівнянам: експерти розповіли, якими повинні бути температурні норми у приміщеннях

Рівнянам: експерти розповіли, якими повинні бути температурні норми у приміщеннях

У Рівному визначили оптимальний клімат в будівлях на зимовий період, розповіли у Рівненському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

Через зниження температури зовнішнього середовища в домівках, школах, дитячих садочках, лікарнях та робочих місцях вона знижується також.

Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог, оптимальною температурою в ігрових та спальних кімнатах дошкільних навчальних закладів є +19-23°C, у залах для занять музикою, фізкультурою +18-19°C, коридорах — не нижче +15°C, у приміщеннях, які займають кутове положення або знаходяться в торці будівлі – не нижче +21°C. Відносна вологість повітря в приміщеннях, де перебувають діти, повинна бути в межах 40-60%.

У приміщеннях шкіл відносна вологість повітря також має бути в межах 40-60%, температура повітря в класах, кабінетах, актовій залі +17-20°C, в спортивній залі +15-17°C, роздягальнях при спортивній залі +19-23°C, майстернях, бібліотеці, рекреаційних зонах +16-18°C, вестибюлі, гардеробі +16-19°C, туалетах +17-21°C.

У житлових будинках при відносній вологості повітря 30 - 60% температура повітря у спальних кімнатах, вітальні, кабінетах, їдальні +20-24°C, кухні, гардеробній, коморі +16,5-22,5°C, ванній +23,5-26,5°C.

В лікувальних закладах відносна вологість повітря має бути в межах 30-60%, температура повітря в палатах для дорослих хворих, кабінетах лікарів, рентгенодіагностичних, лікувальної фізкультури не нижче +20°C, палатах для дітей, пологові, післяпологові, післяопераційні палати, маніпуляційні, процедурні, кабінети функціональної діагностики не нижче +22°C, палатах для новонароджених не нижче+25оС.

У виробничих приміщеннях при відносній вологості 40-75%, допустима температура повітря для робіт, які виконуються сидячи та не потребують фізичного напруження +21-25°C, робіт, які виконуються сидячи, стоячи або пов’язані з ходінням і супроводжуються деяким фізичним навантаженням +20-24°C, для робіт, які пов’язані з ходінням, переміщенням дрібних (до 1 кг) виробів або предметів в положенні стоячи або сидячи +17-23°C, роботи, що супроводжуються переміщенням вантажів до 10 кг +15-21°C, робота, яка пов’язана з постійним переміщенням та перенесенням вантажів понад 10 кг і потребує значних фізичних зусиль + 13-19°C.

Слід зазначити, що для збереження здоров’я, гарного самопочуття важливу роль відіграють не лише оптимальні параметри температури й вологості, а й чистота повітря, тому не забувайте про провітрювання приміщень в будь-яку погоду та пору року.

Читайте нас в телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #новини Рівненщини #осінь #опалення #будівлі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...