• Головна
  • «Це – не посада. Це – можливість»: Зеленський представив нового очільника РОДА (ФОТО)
12:30, 11 вересня 2019 р.

«Це – не посада. Це – можливість»: Зеленський представив нового очільника РОДА (ФОТО)

«Це – не посада. Це – можливість»: Зеленський представив нового очільника РОДА (ФОТО)

Десятого вересня Президент України Володимир Зеленський прибув до Острозької академії, аби представити нового очільника Рівненської облдержадміністрації, а також дати йому перші завдання та навіть застерегти, в разі чого той може передчасно покинути своє крісло.


Близько дванадцятої дня президентський кортеж прибув до внутрішнього двору Острозької Академії.

Традиційно, біля арки Академії на гостей очікувала пара студентів в образі князя Острозького і княгині Гальшки.

Президента та членів його команди зустрічали студенти, місцеві жителі та, особисто, ректор Університету.

Згодом коли офіційна частина вітання минула, ми разом з командою Президента відправились в невеличку екскурсію – для початку завітали в храм Острозького.

Насправді, унікальне місце, відтак церква знаходиться безпосередньо в стінах Університету. Як пояснили, це є серцем Академії. Адже саме там зустрічаються священики, викладачі та студенти на рівних.

Після чого нам вдалось потрапити в келії та на власні очі побачити унікальну ікону 18 століття. Її придбали в однієї жінки ще на початку 90-х. Понад 80 років вона зберігала це пошматоване полотно на своєму горищі. Втім, коли вона потрапила до рук фахівців і їм вдалось реконструювати роботу – на ній проявилось зображення святого Стефана, який закриває своєю рукою рот Ісусу. До слова, науковці та духовенство не можуть пояснити феномен ікони, адже з самого початку на ній був зображений лише святий Стефан, а зображення самого Христа проявилось значно пізніше.

Після чого ми спустились в підземелля церкви. Щоправда, там було настільки мало місця, що, фактично, пройти декільком людям відразу було досить складно, а тим більше вести зйомку.

Після міні-екскурсії катакомбами Острога ми повернулись до зали, де всі вже  очікували на офіційне представлення голови Рівненської ОДА.

Насправді, що приємно вразило – промова гаранта. Не затягнута, без занудства та самохвальства. З жартами та акцентами на основних проблемах.

– Дуже приємно, що сьогодні нас запросили саме сюди. Відверто, я думаю, що на мене не будуть ображатись місцеві люди, але я про ваше місто знаю саме через вашу Академію. Тому я хотів би подякувати і ректорові, і кожному учню, і кожному, хто допомагав зробити такий вагомий внесок в історію незалежної України – побудувати такий відомий Університет.

Під час промови Зеленський пригадав екскурсію підземеллями Академії та пожартував при цьому про свій зріст:

– Я вперше побачив плюси через свій зріст. Пройти там (*підземеллями, – прим.ред.) охоронцям було складно – вони мусили пригинатись. А мені було досить зручно.


Також Зеленський відзначив, що йому сподобалась атмосфера в Академії.


– Настрій такий.. Не хочеться сьогодні нікого виганяти,– чи то пожартував, чи то «натякнув» Президент.

А також звернув увагу на проблеми зі зв’язком в області.

– Коли ми сюди їхали – треба було вирішити деякі термінові питання. Я хотів це зробити по Інтернету, але тут зовсім немає зв’язку. І лише коли я приїхав сюди (*в Острог, – прим. ред.) зв’язок з’явився. Аж настрій піднявся. Це є реальна проблема, адже надійний зв’язок в сучасному світі повинен бути в кожному куточку України. Я дуже вас прошу, Віталій, – звернувся Зеленський до нового очільника Рівенської ОДА Коваля, – почніть, будь ласка, з цього. Нехай це буде вам від мене перше таке доручення.

Друге важливе питання, яке підняв Зеленський – міграція молоді в сусідні держави:

– Нам потрібно об’єднати нашу молодь заради країни через запровадження нормальної роботи з нормальною заробітною платою.

І врешті дійшли до питання, яке вже не один рік є досить проблематичним в області:

– З одного боку це дуже гарно, що в нас є багато надр. Але не дуже гарно те, що користуються ними не всі українці. І не по Закону. Тому, ми знаємо, що є дуже велика проблема з вивозом лісу і з незаконним видобутком бурштину. Тому, хоч ми і переходимо на легалізацію цього на законодавчому рівні, але я хочу щоб ви, – звертається до Коваля, – разом з представниками правоохоронних органів, Службою безпеки та прокурором, щоб ви займались цими питаннями. І щоб були відповіді. Вже найближчим часом.

Після чого звернувся до людей: як до присутніх, так і до тих, хто переглядає трансляцію з певним «меседжем»:


– Хоч настрій в мене поки спокійний.. але я хочу сказати. Я знаю, що у вас є дуже багато АЗС у Рівненській області. ТіньовихАЗС. Незаконних. Тож я передаю їм наступний сигнал: припиніть, будь ласка, робити це. В найближчі дні. Ми будемо дуже ретельно за вами слідкувати. І обмежувати вас у ваших.. «свободних днях».


А коли з проблемними питаннями та ультиматумами було закінчено – Президент перейшов до офіційної частини представлення Коваля. Зеленський наголосив на тому, щоб новий очільник області слухав та тісно спілкувався з людьми, з молоддю та допомагав їм вирішувати їх питання.

– Я кажу це кожному новому голові Адміністрації, тому кажу і Вам. Якщо ми будемо щось чути.. Сигнали від громадян Рівненщини..То ми будемо реагувати. Це – не посада. Це – можливість. Можливість показати себе і зробити щось для України. Не забувайте: як посада дається – так вона і забирається.Сьогодні я вам її даю, – саме такими словами привітав Віталія Коваля Президент Володимир Зеленський.

Після чого слово надали і самому Ковалю, який «скромно» захотів виголосити свою промову з трибуни. Він запевнив, що першочергово буде вирішувати такі принципові питання, як незаконний видобуток бурштину, вирубку лісів, а також розгортання відкритого діалогу між бізнесом та владою.

– Серед пріоритетних задач, які Володимир Олександрович поставив переді мною – це створення робочих місць та залучення інвестицій. Я розумію, що ви чекаєте від мене не гучних промов і обіцянок, а щоденної, тихої, невтомної праці. І результату. Вонибудуть,– поділився своїми планами новоспечений голова РОДА.

Привітати з Коваля з новою посадою вийшов і ректор Академії – Ігор Пасічник. Він звернув увагу Президента на те, що в рядах його студентів присутня саме та «молода і гаряча кров», котра зможе в подальшому допомагати рухати країну:

– Володимир Олександрович. Ви започаткували колосальні зміни в життєдіяльності країни. І з вами йде віддана і молода команда реформаторів. Але для того, щоб взяти той темп, яким ви йдете.. ту «п’яту швидкість».. для того, щоб вона не зменшувалась – вам потрібен потужний людський і інтелектуальний ресурс.Чи є зараз в Україні молоді люди, котрі готові за мізерну заробітну платню чиновника служити цій державі самовіддано разом з вами? Відповідаю – є. Вони перед вами, пане Президент. Це – спудеї та випускники Острозької академії,– оголосив Ігор Пасічник.

Ректор особисто вручив Зеленському та Ковалю по примірнику унікальної «Енциклопедії Острозької академії». Зі слів Пасічника, для особистої бібліотеки Президента.

А також побажав гаранту та новому голові ОДА міцного здоров’я, справедливої праці та.. солодкого життя. Після чого подарував по сто грам меду (*що було досить символічно, зважаючи на прізвище Ігоря Демидовича).

– Хорошого меду багато не буває. Для хорошої асоціації після особистого перебування у Пасічника. І дай боже, пане Президент, аби за Вашої каденції чиновникам давали у подарунок лише стільки меду,– завершив промову ректор Острозької академії.

Чи то Зеленському і насправді сподобалась гостинність, з якою його прийняли в Академії, чи то й від щирого бажання залучити молодь до співпраці з міністерствами, однак Президент наголосив на тому, що обов’язково зв’яже бажаючих студентів Академії з новим Прем’єр-міністром, який наразі шукає молодих кадрів і попросив ректора підготувати йому список найкращих випускників.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #Зеленський #Коваль #Пасічник #Острозька #академія #представлення #голова #очільник #ОДА #репортаж
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...