• Головна
  • Рівнянам на замітку: як зберегти здоров’я юного «комп’ютерника»
15:31, 7 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Рівнянам на замітку: як зберегти здоров’я юного «комп’ютерника»

Рівнянам на замітку: як зберегти здоров’я юного «комп’ютерника»

Давно доведено, що робота за комп’ютером приховує в собі також і небезпеку для здоров’я дитини. Завдання батьків – вчасно потурбуватися про здоров’я своїх юних «комп’ютерників».

Де вихід? Можливо заборонити? Є інший, більш ефективний спосіб – створити дитині оптимальні умови для роботи за комп’ютером, навчити його способам самостійної профілактики зорового перенавантаження та загальної перевтоми при роботі за комп’ютером.

Передусім, батькам необхідно засвоїти – комп’ютер не можна встановлювати в кімнаті, в якій тривалий час знаходиться немовля, і в спальні. В спальній кімнаті також не бажано розміщувати розетки біля ліжка (і особливо поряд з головою) через опромінення електричним полем промислової частоти. Комп’ютерний стіл, якщо є можливість, встановлюємо так, щоб вікно було збоку і зліва. Кращу циркуляцію повітря та охолодження системного блоку забезпечить невелика відстань між комп’ютерним столом і стіною. Розмір столу повинен давати можливість зручно розміщувати на ньому всі необхідні речі. Висота столу і стільця повинні відповідати зросту дитини. Стілець повинен мати опору у вигляді 4-5 ніжок на роликах, а також можливість регулювання висоти сидіння, нахилу спинки. Розміщуючи комп’ютер на столі, пам’ятайте, що екран монітора повинен знаходитися під прямим кутом по відношенню до вікна. Монітор повинен бути розміщений прямо перед дитиною посеред столу.

При роботі за комп’ютером кожні 10 хвилин потрібно відводити погляд в бік екрану на 5-10 секунд, при цьому намагаючись частіше кліпати. Слідкувати за чистотою екрану монітору: періодично протирати його спеціальними рідинами, серветками. Регулярно робити вологе прибирання і провітрювати кімнату; для підвищення вологості можна використовувати акваріум або звичайний розпилювач.

Потрібно обмежити час, який дитина може проводити за комп’ютером. Дітям до 6 років можна займатися не більше 20 хвилин на день, бажано з 1-2 перервами. Школярам 7-8 років можна збільшити час до 30-40 хвилин на день, а дітям з 9-11 років не більше півтори години на день з перервами. Якщо поступово перевищувати допустимі по віку години роботи за комп’ютером, то страждають органи зору, центральна нервова і серцево-судинна системи, а також імунітет.

Засвоївши основні правила роботи за комп’ютером, дитина повинна сама себе контролювати.

Комп’ютер не принесе шкоди дитині при розумному підході. Забезпечте правильну роботу дитини за комп’ютером, щоб вона розглядала його не просто як розвагу, а як засіб навчання та розвитку. І тоді ПК стане кращим учителем і вірним помічником, а дитина виросте успішною і впевненою у собі людиною.

Рівненський обласний лабораторний центр

Читайте також: Як краще підготувати першачка до школи: експерти діляться порадами для рівнян

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #комп'ютер #дитина #школяр #зір #новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...