• Головна
  • Як краще підготувати першачка до школи: експерти діляться порадами для рівнян
13:30, 1 вересня 2019 р.

Як краще підготувати першачка до школи: експерти діляться порадами для рівнян

Як краще підготувати першачка до школи: експерти діляться порадами для рівнян

Відомо, що початок навчання дитини у першому класі – процес складний та відповідальний. Адже в житті першачка відбувається багато змін: з’являються нові знайомства, а відтак і  взаємовідносини та обов’язки. І при цьому необхідно пам’ятати про режим дня для дитини, її безпеку, а також певні соціальні навички Тому, фахівці Рівненського обласного лабораторного центру вирішили поділитись досвідом і дати поради батькам, як краще підготувати дітей до шкільних буднів.


Поради батькам:

Заздалегідь переведіть дитину на режим дня, максимально наближений до шкільного. З початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, будіть дитину з усмішкою та лагідним словом;

Кілька разів пройдіть із дитиною весь маршрут від будинку до школи й у зворотному напрямку, навіть якщо плануєте перший час відводити та забирати її. Дорогою зверніть її увагу на світлофори, переходи, а якщо є необхідність, на ті види транспорту, на яких вона зможе дістатися до школи. Переконайтеся, що ваш малюк зможе принагідно назвати домашню адресу, ваш телефон.


Разом із дитиною приготуйте все потрібне для занять. Купуючи шкільне приладдя, давайте першокласникові свободу вибору, розповідайте, на яких уроках усе це може знадобитися. Привчайте дитину збирати портфель напередодні ввечері, перевірте чи не забула вона чого небудь важливого.


3 найбільшою повнотою використовуйте період, коли дитина відкрита до сприйняття нового. Багато спілкуйтеся з нею, відповідайте на запитання, обговорюйте зміни, що відбуваються в її житті. Наголошуйте, що навчання в школі — це природний етап дорослішання в житті кожної людини.


Розмовляючи про школу, розповідайте про те, як потрібно буде поводитися стосовно вчителя і шкільних товаришів. Забудьте фразу «Що ти сьогодні отримав?», а краще запитайте «Про що нове ти сьогодні дізнався». Також, не обмежуйте дитину у спілкуванні з ровесниками. Якщо дитина замкнулась в собі, щось її турбує, не вимагайте пояснень, хай заспокоїться, тоді вона сама все розповість.


Дитині має бути цікаво виконувати «домашні завдання», а про час їх виконання заздалегідь домовтеся з дитиною. Не примушуйте дитину до занять, особливо, якщо вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани (а ви не домовлялися попередньо про заняття). Спробуйте організувати усе так, щоб до часу занять настрій у дитини був добрим, а після навчання також заплануйте щось цікаве і бажано активне. Не забувайте, що порівнювати успіхи малюка можна лише з його власними (наприклад місяць тому), а не з досягненнями його однокласників, дітей ваших друзів, сусідів чи колег.


Особливу увагу зверніть на харчування дітей, яке має бути здоровим та збалансованим. Тому в домашньому меню зробіть основою раціону овочі та бобові. Стежте, щоби дитина щодня їла фрукти та ягоди, молочні та кисломолочні продукти, у невеликих порціях — цільнозернові продукти, насіння та горіхи. Готуйте рибу 2-3 рази на тиждень і м’ясо (переважно птиці та кролика). Також мінімізуйте кількість солі та цукру. Дитина має отримувати достатньо рідини та пити не за графіком, а орієнтуючись на відчуття спраги. Також, обов’язково привчить дитину вранці снідати.


Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, особливо коли щось її турбує. І не дивлячись ні на що, зберігайте позитивне уявлення про свою дитину.

Нехай новий навчальний рік буде легким, здоровим і корисним!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Рівне #підготовка #перший #клас #поради #експерти #лабораторний #центр #фахівці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...