• Головна
  • Дитина, у якої хоча б хтось один із батьків зловживає спиртним, більш схильна отримати алкозалежність, ніж її ровесники
17:35, 7 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Дитина, у якої хоча б хтось один із батьків зловживає спиртним, більш схильна отримати алкозалежність, ніж її ровесники

Дитина, у якої хоча б хтось один із батьків зловживає спиртним, більш схильна отримати алкозалежність, ніж її ровесники

Не секрет, що здоров’я людини на 8-12% залежить від системи охорони здоров’я, на 20-25% - від стану довкілля, на 18-20% від спадкових факторів і на 52-55% - від соціально-економічних умов і способу життя.

А це говорить про те, що є фактори ризику, на які людина не може вплинути, наприклад, генетична схильність, похилий вік, окремі чинники навколишнього середовища. Але є фактори, якими людина може керувати сама, усвідомивши, що тільки це продовжить їй життя, покращить його якість, знизить необхідність використання лікарських засобів.

Відмова батьків від паління вбереже їх дітей від пасивного куріння. Адже відомо, що сам курець поглинає лише 25% шкідливих речовин, які містяться в цигарці, а решта потрапляє в довкілля.

Дитина, у якої хоча б хтось один із батьків зловживає (або зловживав) алкоголем, має в 4 рази більшу ймовірність, ніж її ровесники, отримати алкогольну залежність.

Будь-яка із цих звичок може призвести з часом до сумного підсумку.

Однією з головних складових здорового способу є здорове харчування.

Продукти з надмірно високим вмістом вуглеводів і жирів, бідні на вітаміни та мікроелементи, які є «черговою їжею» для батьків, зазвичай стають такими і для дітей.

Дієтичні звички дітей формують батьки, причому це відбувається на особистому прикладі. Регулярне, різноманітне збалансоване харчування сприяє повноцінному фізичному розвитку дитини.

Фізичні вправи та активний спосіб життя розкривають всі можливості організму, його інтелектуальні здібності, вольові якості, збільшують потенціал здоров’я.

Прості поради:

1. Щодня за будь якої можливості здійснює піші прогулянки, особливо, якщо ваш спосіб життя малорухомий: багато часу проводите за кермом автомобіля, сидячий спосіб роботи тощо.

2. Їжте за столом, а не перед телевізором. Зайві 100 калорій в день – це їжа, які ми «перехоплюємо» поки накриваємо на стіл або займаємося особистими справами. Обід і вечеря мають бути легкими. Це покращить сон.

3. Обмежте обсяг їжі. Перегляньте свій улюблений набір продуктів, багато із яких не мають жодної користі, а тільки смакові якості.

4. Слідкуйте за калорійністю напоїв, які п’єте. Для того, щоб зменшити кількість споживчих калорій, достатньо виключити із раціону солодку воду, соки та алкоголь.

5. Відмовтеся від звичної пляшечки пива. Споживання цього напою в надмірній кількості серйозно впливає на життєво важливі органи та системи організму.

6. Якщо ви палите, намагайтесь поступово відмовитись від цигарок. Звичка палити не лише «б’є по кишені», але, що набагато важливіше, скорочує життя: чоловікові – на 5 років, жінці – на 11.

Ми не народжуємось з ожирінням, гіподинамією або шкідливими звичками – все це ми набуваємо протягом життя. Це і є спосіб життя, який ми самі собі вибираємо.

Рівненський обласний лабораторний центр

Читайте також:Як краще підготувати першачка до школи: експерти діляться порадами для рівнян

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #діти #фактор ризику #шкідлива звичка #куріння #алкогольна залежність #здорове харчування #ЗСЖ #новини #новини Рівного #Рівне #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...