• Головна
  • На Рівненщині реєструють ріст захворюваності на хронічний гепатит С
15:33, 27 липня 2019 р.
Надійне джерело

На Рівненщині реєструють ріст захворюваності на хронічний гепатит С

На Рівненщині реєструють ріст захворюваності на хронічний гепатит С

У 2010 році на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я було прийнято резолюцію щодо офіційного проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом – 28 липня. На 66 сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ 12-15 вересня 2016 р. затверджено «План дій сектора охорони здоров'я по боротьбі з вірусними гепатитами в Європейському регіоні ВООЗ», загальна мета якого — до 2030 року домогтися елімінації вірусного гепатиту як загрози громадському здоров'ю.

У 1 півріччі 2019 року захворюваність на вірусний гепатит А у Рівненській області становила 0,43 на 100 тис. (5 випадків) проти 2, 59 на 100 тис. (30 випадків) за аналогічний період минулого року. У 2018 році захворіло 48 осіб (4,14 на 100 тис.населення).

За цей же період виявлено 21 випадок (1,81 на 100 тис.) гострого гепатиту В, що на 2 випадки менше ніж за аналогічний період минулого року. В минулому році захворіла 41 особа(3,54 на 100 тис.).

За 6 місяців поточного року виявлено 4 випадки (0,35на 100 тис.) гострого гепатиту С, що на 5 випадків менше ніж за аналогічний період минулого року. У 2018 році було зареєстровано 14 випадків(1.21 на 100 тис.)

За І півріччя 2019 року зареєстровано 12 випадків (1,03 на 100 тис.) хронічного гепатиту В та 50 випадків (4,31 на 100 тис.) хронічного гепатиту С. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року відмічається ріст захворюваності на хронічні гепатити С на 28%. Захворюваність хронічним гепатитом В залишилась на рівні минулого року.

На сьогодні в Україні реєструються захворювання в основному гепатитами А, B, C. Механізми передачі вірусу гепатиту можуть бути різними – як фекально-оральний, так і парентеральний. Механізм передачі вірусу гепатиту А,Е — фекально-оральний, що реалізується через контактно-побутовий, харчовий, водний шляхи передачі.

Гепатити з парентеральним механізмом передачі – це гепатити В,С, D, якими можна інфікуватись при переливанні крові, проведенні медичних та косметичних маніпуляцій з пошкодженням шкіри та слизових(татуювання, пірсинг, косметичні процедури тощо), якщо ці процедури проводяться з порушенням обробки інструментарію.

Загальні симптоми гепатитів зумовлені тим, що уражується печінка. Це біль в області печінки, втрата апетиту, нудота, розлади травлення, потемніння сечі та знебарвлення калу, підвищення температури тіла, пожовтіння очей та шкіри, загальне нездужання. Важкість протікання різних видів гепатитів залежить як від виду вірусу, так і від віку хворого, стану його здоров'я та своєчасності наданої медичної допомоги. Важче гепатити протікають при наявності супутніх захворювань – алкоголізму, наркоманії, цирозу печінки, у ВІЛ інфікованих.

Гепатит А не переходить в хронічну форму, при цьому формується пожиттєвий імунітет, що дало змогу створити вакцину від цього захворювання.

При парентеральних гепатитах все набагато складніше – часто захворювання після гострого періоду переходить в хронічну форму або хвороба зразу протікає як хронічна.

Для профілактики гепатиту А необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, використовувати безпечні харчові продукти та воду.

Профілактика парентеральних гепатитів В,С зумовлена шляхами передачі вірусів. Це насамперед, не використовувати чужі предмети особистої гігієни та не дозволяти іншим користуватись своїми особистими предметами на яких може залишатись кров. Вживання наркотиків є постійною загрозою інфікування вірусними гепатитами В, С (при користуванні чужими шприцами, голками, посудом, ватою та іншими засобами). Якщо в сім’ї є хворий на вірусний гепатит В, С рекомендується використовувати контрацептивні засоби. Потрібно утримуватись від статевих зв’язків з різними партнерами. Перед тим, як зробити татуювання чи пірсинг, переконайтесь, що працівник, який робить татуювання, використовує одноразові інструменти. Це стосується та інших косметичних процедур.

Одним із самих ефективних профілактичних заходів є імунізація проти гепатиту. Наразі існують та використовуються вакцини від гепатитів А,В,Е.

Лікування хворих вірусними гепатитами проходить тільки за призначенням лікаря і проводиться в залежності від типу збудника. Для цього використовують специфічні противірусні препарати В сучасному світі гепатит не вирок. При своєчасно початому та адекватному лікуванні в більшості випадків наступає повне одужання пацієнтів.

Рівненський обласний лабораторний центр

Читайте нас в Телеграмі:https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#гепатит #гепатит С #гепатит В #захворюваність #профілактика #вакцина #новини #новини Рівного #новини Рівненщини #Рівненщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...