• Головна
  • Як члени ДВК видавали бюлетні без паспорту: у Дубно зафіксовані порушення закону (ВІДЕО)
14:53, 22 липня 2019 р.

Як члени ДВК видавали бюлетні без паспорту: у Дубно зафіксовані порушення закону (ВІДЕО)

Як члени ДВК видавали бюлетні без паспорту: у Дубно зафіксовані порушення закону (ВІДЕО)

Як повідомляють у громадські мережі «ОПОРА», дільнична виборча комісія №560185 у Софіївці Першій на Дубенщині двічі видала виборчі бюлетені без пред’явлення паспортів громадянина України. Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала інші спроби видачі бюлетенів без паспортів.

Виборча комісія двічі видала бюлетені виборцям по пред’явленню пенсійного посвідчення та водійських прав. Виборча комісія аргументувала це тим, що пенсійне посвідчення має фото та видається на основі паспорта.

Крім цього, спостерігачка ОПОРИ фіксувала інші спроби виборчої комісії видати бюлетені без паспорта.

На запитання спостерігачки ОПОРИ, чому комісія видає виборчі бюлетені, голова ДВК Валентина Фисюк прокоментувала:

«Ніхто не видають без паспорта. Люди просять, але вони не видають».

На пояснення спостерігачки, що згідно з Законом України «Про вибори народних депутатів» при отриманні бюлетенів потрібно пред’являти паспорт, члени комісії відповіли:

«Це має бути документ, що засвідчує особу. Я десь читала, але може бути й інший документ».

Крім цього, члени комісії додали:

«Усі ми люди з одного села. Ви вкажіть, хай там Закон міняють трохи для села. Усі люди свої, кожного знаємо. Нікого в комісії з чужих немає. Невже зробили щось таке страшне. … Тут по-людськи немає порушення».   

Відповідно до ч. 3 ст. 85 Закону України «Про вибори народних депутатів України» при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем одного з документів, зазначених відповідно у частинах четвертій, п’ятій чи шостій статті 2 цього Закону, та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначених місцях на контрольних талонах виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на дільниці.

Згідно з ч. 5 ст. 3 Закону документи, зазначені у пунктах 1, 2, 7 частини третьої цієї статті, є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях. Зокрема, це: паспорт громадянина України; тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #рівненщина #рівне #дубно #вибори #порушення #закону #опора #члени #двк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...