19:31, 11 червня 2019 р.
Надійне джерело
«Дерманський світильник» вже вдруге після оновлення збирає у свій край науковців і туристів (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Доповідачі-науковці, працівники культури та освіти, а також просто охочі дізнатися більше про історію Дерманського та Мізоцького краю зібралися у Дермані Другій на всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції «Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині».
«Дерманський світильник» проводиться на Здолбунівщині вже вдруге після свого оновлення. І зібрав цей захід любителів історії не тільки місцевих, а й з різних куточків України.
- Ви почуєте виступи колег-істориків зі Львова, Нетішина, Луцька, Острога, Рівного та інших куточків України. Сподіваємося, що наступного року до нас вже долучаться і науковці із за кордону, - зазначив під час відкриття один з організаторів заходу, історик Андрій Жив’юк.
Після вже традиційного покладання квітів до пам’ятного знака на честь першої писемної згадки про Дермань, меморіальних дошок Уласу Самчуку та загиблому воїну Андрію Бріку, на присутніх чекала невеличка концертна програма.
Проте тут могли знайти розвагу і не тільки науковці. Навмисно приїхали і сюди мандрівники. Адже саме у Дермані бере свій початок Мізоцький кряж, а природа та історичні пам’ятки навівають дух романтизму.
Учасник російсько-української війни, здолбунівчанин Антон Українець відвідує конфренцію вже вдруге. І сам у захваті від дерманського краю.
- Загалом я в Дермані буваю частенько. Тому що тут живуть мої побратими по зброї. Історико-краєзнавча конференція особисто для мене – це більш глибше пізнання, вивчення історичних процесів цього мальовничого краю. Я вважаю, що такі історичні конференції мають бути частіше, і не тільки в Дермані. У нашому Здолбунівському районі є вдосталь історичних сіл. Для того, щоб наша молодь зацікавлювалась своїм історичним минулим. Обов'язково приїду на «Дерманський світильник» і наступного року.
Для охочих ближче познайомитися з довколишніми красотами організували екскурсії, доки науковці у приміщенні Дерманської гімназії слухали наукові доповіді одне одного. Ті ж, хто вже тут не вперше, сміливо рушали вулицями села самостійно, спілкувалися з місцевими і дізнавалися для себе чимало нового.
Також гості заходу частувалися смачними місцевими стравами, переглядали книжкові виставки-продажі, а також виставки декоративно-ужиткового мистецтва.
Організатори припускають, що в майбутньому конференція може змінити час проведення, адже хочуть максимально залучити і школярів та студентів. Тож, вочевидь, наступна конференція може відбутися вже у вересні. Обдумуть нині і те, що варто провести конференцію і в Мізочі. Адже цей край також фігурує у наукових дослідженнях істориків.
Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...