• Головна
  • Рівненським засудженим розповіли про домашнє насильство та відповідальність за несплату аліментів
18:31, 4 червня 2019 р.
Надійне джерело

Рівненським засудженим розповіли про домашнє насильство та відповідальність за несплату аліментів

Рівненським засудженим розповіли про домашнє насильство та відповідальність за несплату аліментів

Як подолати домашнє насилля у сім`ї, що таке відповідальне батьківство та чому потрібно вчасно сплачувати аліменти - розповіли під час зустрічі керівники Рівненської юстиції для засуджених до покарань, що не пов’язані з позбавленням волі. Про це повідомляє ГТУ юстиції у Рівненській області.

Інформативний захід спрямований на підвищення рівня правової обізнаності осіб, які перебувають на обліку в філії Державної установи «Центр пробації» у Рівненській області.

Питання належного виконання законів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів – одне із пріоритетних завдань Рівненської юстиції.

- Проблема несплати аліментів для України є досить актуальною. Виконання правопорушниками оплачуваних суспільно корисних робіт є ефективним заходом примусу, оскільки зароблені ними кошти спрямовуються на погашення наявної заборгованості – зазначила очільниця юстиції Оксана Сальчук. Разом з тим нагадала, що на громадян, які не сплачують аліменти діють суттєві обмеження у вигляді заборони виїжджати за кордон, керувати транспортним засобом, користуватися зброєю і полювати.

У ході розмови серед іншого присутні обговорили важливість і доцільність офіційного працевлаштування та можливість отримання офіційного доходу.

В свою чергу Наталія Яцюк, перший заступник начальника Рівненської юстиції розповіла засудженим про запровадження механізму термінових заборонних, обмежувальних приписів та заходів, які застосовуються до осіб, які вчинили домашнє насильство щодо кола осіб на яких поширюється дія законодавства про запобігання та протидію домашнього насильства.

- Відтепер Кримінальний кодекс України доповнено статтею, якою передбачено кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства. Зокрема умисне систематичне вчинення насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя, або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах карається:

громадськими роботами (від 150 до 240 годин),

або арештом (до 6 місяців) чи обмеженням волі (до 5 років), або ж позбавленням волі (до 2 років).

Окрім цього засуджені дізналися про функціонування Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

По завершенню правопросвітницького заходу визначені механізми подальшої взаємодії та співпраці, серед яких виокремлено ефективність таких інструментів співпраці як, узгодження спільних дій, участь у спільних нарадах з проблемних питань, надання взаємної методичної та консультаційної допомоги. Незнання законів не звільняє від відповідальності.

Читайте нас в Телеграмі: https://t.me/Rivne0362ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#юстиція #засуджені #аліменти #домашнє насильство #бесіда
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...