• Головна
  • Хто відповідатиме за мор риби в річці Устя, з'ясовують прокурори
16:40, 13 липня 2012 р.

Хто відповідатиме за мор риби в річці Устя, з'ясовують прокурори

Сьогодні на прес-конференції прокурор Рівненської області Василь Присяжнюк зазначив, що його відомство неодноразово скеровувало вимоги контролюючим органам перевірити чи не скидає хто стічні води в Устю, а також наголошувало органам влади про необхідність її очищення.

«Однак, основна ж причина забруднення річки — банальне безгосподарське ставлення людей до навколишнього природного середовища», — каже Василь Присяжнюк.

Він навів приклад, коли 25 травня 2012 року водій ПП «Компанія Крона-Плюс» Найдюк, порушуючи спеціальні норми щодо поводження та утилізації відходів, умисно злив із автомобіля КамАЗ нечистоти в прибережній смузі річки Устя. Забрудненням землі завдано збитки на суму 164 тис.грн. Міру відповідальності тепер визначить суд.

Ще 16 червня 2011 року прокуратурою Рівненської області порушено кримінальну справу за фактом неналежного виконання службових обов'язків через несумлінне ставлення до них службовими особами КП «Рівненський міський трест зеленого господарства», що спричинило істотну шкоду державним інтересам, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 Кримінального Кодексу України. Розслідування справи проводилось прокуратурою м.Рівне. Згідно результатів встановлено, що причиною загибелі риби є не відсутність кисню у воді, а потрапляння у воду хімічних речовин — детергентів. У зв'язку з чим, слідчим 25 травня злочинні дії службових осіб КП «Трест зеленого господарства» перекваліфіковано з ч.1 ст.367 Кримінального Кодексу України на злочинні дії невстановлених осіб, в діях яких вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст.242 Кримінального Кодексу України (порушення правил охорони вод, що спричинило масову загибель об'єктів тваринного світу). Кримінальна справа скерована в Рівненський МВ УМВС України в Рівненській області для організації досудового слідства, яке триває.

17 травня 2012 Рівненським міжрайонним природоохоронним прокурором порушено кримінальну справу №72-03-12 за ч.2 ст.242 Кримінального Кодексу України по факту вчинення невстановленими особами порушення правил охорони вод, що спричинило масову загибель об’єктів тваринного світу. Встановлено, що 6 травня в акваторії р.Устя (вздовж берега поблизу смт.Квасилів) було зафіксовано загибель водних живих ресурсів, на площі ураження 1380 м.кв. внаслідок забруднення поверхневих вод. Загальна кількість загиблої риби становить 6 900 екземплярів, сума збитків державним рибним запасам склала 169 тис.грн. За результатами лабораторного дослідження було встановлено перевищення гранично допустимої концентрації аміаку у воді внаслідок фекального забруднення водойми. Разом з тим, встановити в ході досудового слідства осіб, які вчинили даний злочин, не представилось можливим. Триває досудове слідство.

11 липня 2012 виявлено загибель водних живих ресурсів у акваторії р.Устя в межах міста Рівного. Рівненський міжрайонний природоохоронний прокурор виїхав невідкладно на місце події із спеціалістами Держрибоохорони в області, Держекоінспекції в області, управління ветеринарної медицини м.Рівне, Рівненської міської державної лікарні ветеринарної медицини.

Обстеженням місць загибелі риби з'ясовано, що на протязі двох попередніх тижнів температура повітря досягала 35° С. Ввечері 10 липня пройшла злива, після якої вранці 11 липня виявлено загибель 48 тисяч екземплярів водних живих ресурсів. Держекоінспекцією в області підраховуються збитки.

З метою встановлення причин загибелі риби, вказаними органами державного контролю відібрано для дослідження проби води та загиблу рибу (плітка, окунь, верховодка). Всі результати досліджень будуть отримані через 7 днів.

Хід перевірки даного факту загибелі риби перебуває на контролі прокуратури області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...