• Головна
  • 10 посадовців покарано на Рівненщині за неналежне забезпечення доступу до публічної інформації
09:00, 12 липня 2012 р.

10 посадовців покарано на Рівненщині за неналежне забезпечення доступу до публічної інформації

Органами прокуратури Рівненської області проведено перевірки додержання місцевими органами державної виконавчої влади вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації", за результатами яких виявлено численні порушення.

Повідомляє заступник начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратури Рівненської області Оксана Гринява.

Зокрема, встановлено, що в окремих районних державних адміністраціях на момент перевірки не було визначено спеціальні місця для роботи запитувачів інформації, відсутня система обліку документів, що знаходяться у суб’єктів владних повноважень і підлягають обов’язковій реєстрації. Крім того, не оприлюднювалися в повному обсязі відомості про функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси, види інформації, яку зберігає розпорядник, вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад, перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів та інші. А також була відсутня на веб-сайті адміністрацій необхідна інформація щодо працівників, відповідальних за розгляд запитів.

На такі порушення законодавства реагували прокурори Здолбунівського, Сарненського районів, Дубенський міжрайонний та інші. Головам районних державних адміністрацій внесено документи прокурорського реагування.

Загалом, за результатами проведених у 2012 році перевірок додержання вимог законодавства у сфері доступу до публічної інформації прокурори Рівненщини внесли в органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування 30 актів реагування, за наслідками розгляду яких до відповідальності притягнуто 10 посадових осіб.

Перевірки виконання суб’єктами владних повноважень обов’язків, визначених Законом України "Про доступ до публічної інформації", тривають.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...