• Головна
  • У Рівненській області чоловік знайшов пластину з радіоактивним випромінюванням 23 тисяч мкР/год
09:23, 2 липня 2012 р.

У Рівненській області чоловік знайшов пластину з радіоактивним випромінюванням 23 тисяч мкР/год

Житель села Нова Українка Рівненського району знайшов біля будинку металеву пластину з радіоактивним випромінюванням 23 тис. мкР/год, при тому, що гранична норма випромінювання становить 12 мкР\год, повідомляє обласне МНС.

За даними відомства, 53-річний Григорій Сайчук, риючи канаву для облаштування дороги до власного будинку, виявив поліетиленовий пакет, в якому була металева пластина, зігнута вдвічі, розміром 10 см на 5 см, товщина 0,5 см.

Варто зазначити, що чоловік вирішив сам виміряти побутовим дозиметричним приладом випромінювання, яке показало перевищення допустимих норм. Пізніше до нього прибули працівники МНС та інших служб, які також провели обстеження пластини.

В результаті, як показали дослідження, випромінювання безпосередньо на самому предметі становить 230 мкЗв/год (або 23 тис. мкР/год, для людини гранично допустима доза - 12 мкР\год). У той же час на відстані від предмета в 1 м випромінювання відповідає природним фоновим значенням - 8-11 мкР/год.

Після цього, знайдений предмет комісія закопала на глибину 0,5 м і здійснила повторний замір грунту над місцем тимчасового зберігання - прилади показали 8-11 мкР/год. Місце тимчасового зберігання предмета взято під охорону працівниками міліції.

Місцева влада вирішує питання про передачу цього предмета для подальшої його утилізації Львівському державному міжобласному спецкомбінату Радон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...