Безпека біля банкомата: жодного шансу шахраям

Українські експерти поділяться досвідом на конференції ATMSecurity-2016 у Лондоні 

11 і 12 жовтня 2016 року експерти з Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЄМА виступатимуть із доповіддю на міжнародній конференції ATMSecurity-2016 у Лондоні, присвяченій питанням безпеки і протидії шахрайству із використанням банкоматів. ATMSecurity – найбільш знакова подія в області банкоматної безпеки не тільки у Європі, а й у світі – є ефективною платформою для обміну інформацією і досвідом. Цього року конференція проводиться у столиці Великобританії вже в 16 раз.  

Організатори ATMSecurity високо оцінюють знання і досвід українських експертів, тому запропонували Асоціації ЄМА не тільки виступити із доповіддю, а й приєднатися до панельної дискусії на тему логічних атак на банкомати. Участь у конференції на такому рівні дає можливість українській стороні ознайомитися з передовим зарубіжним досвідом протидії платіжному шахрайству і отримати найактуальнішу інформацію стосовно банкоматної безпеки. 

Шахрайство у банкоматах – явище, поширене у всьому світі. Збитків зазнають як користувачі платіжних карток, так і банки. За даними Національного банку України, у нашій країні тільки за минулий 2015 рік було зафіксовано 9,4 тисячі незаконних операцій біля банкоматів, унаслідок чого власники карток втратили 15,2 мільйона гривень. Найбільше випадків шахрайства фіксується у великих містах: Києві, Дніпропетровську, Харкові, Львові, Одесі.  

Злочинці отримують секретну інформацію платіжної карти і, відповідно, доступ до грошових коштів за допомогою спеціальних пристроїв, які встановлюються на фронтальну панель або всередину банкомата, та підглядаючи за держателем карти під час введення ПІН-коду (стоячи поряд або через відеокамеру).  

Втім, захистити себе від шахраїв реально. Для цього слід:  

  • прикривати клавіатуру рукою або портмоне під час введення ПІН-коду; 

  • змінювати ПІН-код кожні три місяці; 

  • установити індивідуальні ліміти на зняття готівки; 

  • у разі, коли банкомат не видав гроші або не повернув картку, не відходити від нього, не з’ясувавши у банку причини проблеми. Тим більше якщо прийшло sms-повідомлення про успішно проведену операцію. Телефонувати треба або у банк, який видав картку, або у банк, який обслуговує банкомат; 

  • перевірити отвір для видачі готівки та кардридер. Якщо будуть виявлені сторонні предмети, які перешкоджають отриманню грошей або картки, потрібно зателефонувати за номером, вказаним на банкоматі. 

На жаль, кіберзлочинці постійно розробляють нові способи шахрайства із платіжними інструментами. «Лише обізнаність власників карток щодо правил безпеки біля банкомата та їх дотримання зможе суттєво знизити шанси кібершахраїв. Задля цього у багатьох країнах світу активно впроваджуються інформаційні кампанії для населення на тему протидії платіжному шахрайству. Так, у Бельгії за допомогою реалізації подібного освітницького проекту кількість випадків кібершахрайства за три роки зменшилася більш ніж у шість разів: із 1772 випадків у 2013 році до 283-х у 2015-му, – повідомляють експерти Асоціації ЄМА. – З 1 жовтня така Програма сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків SAFE CARD стартувала і в Україні».  

Варто зазначити, що внаслідок злочинних дій з використанням банкоматів збитків зазнають не лише громадяни, але і банки. Так, за даними системи Exchange-Online, під час чергової атаки злочинців в Україні, яка охопила 30 банкоматів 11 банків, із вересня 2015 року по травень 2016 року шахраї за допомогою встановленого програмного забезпечення привласнили 190 000 євро. Завдяки злагодженим діям правоохоронних органів та банків 13 травня 2016 року зловмисники, які здійснили цю атаку, були затримані представниками Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Саме про основні інструменти кібератак на банківські системи за допомогою банкоматів йтиметься у виступі експертів Асоціації ЄМА на конференції ATMSecurity-2016 у Лондоні 11-12 жовтня. 

Масштабний спеціалізований захід, присвячений протидії кібершахрайству, відбудеться і в Києві. 18 жовтня в рамках ІХ Східноєвропейської конференції ЄМА експерти представлять інформацію про тенденції розвитку кібершахрайства, використання соціальної інженерії, варіанти повернення коштів, інноваційні технології для вдосконалення систем безпеки банків, освітні ініціативи, механізми захисту банкоматів. У заході візьмуть участь представники бізнесу, регуляторів, правоохоронних органів і розробників спеціалізованих систем. 

Між іншим, на ІХ Східноєвропейській конференції ЄМА експерти Асоціації озвучать найактуальнішу інформацію, отриману ними під час спілкування із закордонними колегами як на конференції ATMSecurity-2016 у Лондоні, так і на Kick-off-івенті, що відбувся у Брюсселі в рамках Місяця кібербезпеки, який стартував у Європі 30 вересня.  

Завдяки участі Асоціації ЄМА у таких престижних і експертних міжнародних форумах Україна має можливість долучитися до кращого світового досвіду боротьби із кібершахрайством і використовувати інноваційні та перевірені методи протидії шахрайству у сфері електронних платежів та карткових розрахунків. 

 

Довідка 

Safe Card: Національна програма сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків  

Проект стартував в Україні 1 жовтня 2016 року і продовжуватиметься до 30 вересня 2017 року.  

Програма передбачає комплекс заходів та активностей Асоціації ЄМА, медіа, учасників платіжного ринку та державних органів за п’ятьма напрямками протидії: 

  • підвищення обізнаності громадян України про ефективні способи захисту власної інформації та правила безпечного використання платіжних карток, електронних платежів та банкоматів; 

  • удосконалення кримінального законодавства України у сфері неправомірного обігу засобів платежу та приведення його у відповідність світовим стандартам з урахуванням актуальних видів карткових та платіжних злочинів; 

  • удосконалення системи оперативного отримання й перевірки правоохоронними органами інформації про злочини із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах; 

  • удосконалення взаємодії між банками, патрульною поліцією, кіберполіцією і слідством при розслідуванні та протидії злочинам із платіжними картками, електронними платежами та в банкоматах; 

  • підвищення поінформованості суддів і прокурорів про схеми здійснення злочинів із платіжними картками, інтернет-платежами та в банкоматах, аналіз судової практики і формування рекомендацій із кваліфікації карткових та платіжних злочинів. 

У рамках Програми проводяться соціологічні дослідження, розробляються інформаційні матеріали, створюються міжвідомчі робочі групи тощо.  

Проект впроваджується за підтримки Державного департаменту США і координується Українською міжбанківською асоціацією членів платіжних систем ЄМА.  

 

ЄМА 

Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА (ema.com.ua) створена у 1999 році для того, щоб зробити використання безготівкових платіжних інструментів і технологій при розрахунках і кредитуванні в Україні невід’ємним елементом фінансової культури, таким же зручним, як і у країнах Великої сімки та Європейського союзу.  

Асоціація передає накопичений досвід використання безготівкових платіжних інструментів, експертну статистичну й аналітичну інформацію клієнтам банків і ЗМІ, формуючи впевненість у зручності й безпечності безготівкових розрахунків. 

Разом з регуляторами ринку Асоціація ЄМА формує законодавчу і нормативну основу роботи платіжного ринку. Протягом 15 років створено та адмініструється єдина в Україні міжгалузева онлайн-система обміну інформації про платіжне і кредитне кібершайхраство, налагоджена співпраця з правоохоронними органами. 

З 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року Асоціація ЄМА є координатором Національної програми сприяння безпеці електронних платежів та карткових розрахунків SAFE CARD, яка реалізовується в Україні за підтримки Державного департаменту США. 

 

IX Східноєвропейська конференція ЄМА із протидії шахрайству і кіберзлочинності (ema.com.ua/ix-international-fraud-conference-2016) – головна подія року у сфері боротьби з високотехнологічним шахрайством у банківській та телекомунікаційній галузі.  

Конференція, організатором якої виступає Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем ЄМА, є професійною площадкою для обміну інформацією та досвідом, налагодження взаємодії між спеціалістами, які володіють інструментами виявлення, аналізу і прогнозування ризиків, та представниками бізнесу, регуляторів, правоохоронних органів і розробників спеціалізованих систем. Цього року конференція відбудеться 18 жовтня у FRAT Social Club.  

представник прес-служби Програми SAFE CARD.
банкомат безпека
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Сьогодні Рівненський суд обрав запобіжний захід іноземцю, котрий розбив скло в машині та викрав звідти сумку водія в якій було понад 200 тисяч гривень. Тепер чоловіка взяли під варту терміном під 80 діб, проте він може внести заставу в сумі 230 тисяч гривень, повідомляють у пресслужбі Нацполіції Рівненської області.Нагадаємо, 18-го липня близько восьмої вечора рівнянин став свідком того, як на вулиці Макарова обласного центру невідомий чоловік розбив скло...
Суспільство
У Рівному на вулиці Чорновола аварійно відключилася електроенергія через пошкодження аварійних ліній, повідомляють у ДСНС Рівненської області. У зв’язку з цим на виборчій дільниці 152-го округу №651\011 зникло світло. Члени ДВК мусили працювати з ліхтариками, а згодом вирішили і зовсім призупинити роботу дільниці.Як повідомляють у Рівнеобленерго чергові бригади вже намагаються усунути неполадки найближчим часом. Наразі з метою недопущення зупинки виборчого...
Суспільство
Як повідомляє «ЧаРівне», У Рівному на декількох виборчих дільницях припинено електропостачання. У зв’язку з цим, члени ДВК вимушені сидіти з ліхтариками. Оскільки  залі дуже темно, було вирішено тимчасово зупинити видачу бюлетенів до моменту, коли світло увімкнуть. ФОТО - ЧаРівне.
Суспільство
Як повідомляють у пресслужбі ДСНС Рівненської області, на цілодобовому чергуванні перебуває більше 400 особового складу бійців Служби порятунку та понад 120 одиниць пожежно-рятувальної техніки. Спільно з вибухотехнічною службою поліції чергують два піротехнічних розрахунки обласного управління ДСНС. Також на цілодобовому чергуванні перебуває група радіаційного, хімічного та біологічного захисту ГУ ДСНС. У постійній готовності на випадок можливого відключен...
Суспільство
Правоохоронці обговорили перебіг виборчого процесу під час відеоселекторної наради за участю представників усіх силових структур області, задіяних для забезпечення порядку та законності на дільницях, кожна з яких відкрилась вчасно та без порушень, повідомляють у пресслужбі Нацполіції Рівненської області. Сьогодні, 21 липня, у день виборів народних депутатів всі 1006 виборчих дільниць області розпочали свою роботу вчасно і без грубих порушень чи позаштатних...
Кримінал
Інцидент трапився близько першої дня на Набережній у Рівному. До 28-річного рівнянина підійшов невідомий та порізав його розбитою пляшкою, повідомляє «Рівне Вечірнє».Як повідомляють очевидці, постраждалий був весь у крові. Йому негайно викликали медиків Як стверджують у поліції, потерпілий був нетверезим та надавати якісь подальші пояснення правоохоронцям відмовився. Припускають, що молодик був знайомий із нападником.
Кримінал
19-го липня близько третьої години дня до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу в селі Могиляни, Острозького району. Коли рятувальники прибули на вулицю Центральну вони побачили, що палає приватний будинок. На полум’я відразу подали ствол води, повідомляють у пресслужбі ДСНС Рівненської області.Вже за три години полум’я вдалось повністю загасити. Вогнем було знищено дах будинку та перекриття.Будинок був не житловий, тож травмованих в наслідок п...
Кримінал
О дев’ятій годині ранку, сьогодні, під час патрулювання на вулиці Степанська у Костополі, поліцейські групи реагування патрульної поліції помітили два припарковані автомобілі, обклеєні листівками кандидата у народні депутати.На вулицях Здолбунова, близько 11 години,  виявлено розклеєні агітаційні плакати одного із кандидатів. За цими фактами поліцейські проводять перевірку.Нагадаємо, учора, 19 липня, о 24 годині відповідно до Закону України «Про вибори нар...
Суспільство
У січні-червні 2019 року інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області перевірили  363 суб’єкти господарювання, з них 123 фізичні особи – підприємці. Встановлено 220 порушень по основних розділах трудового законодавства, складено 363 акти та передано до суду 54 протоколи, у тому числі 52 за  ч.1 ст.41 КУпАП, керівникам вручено 116 приписів на усунення виявлених порушень. Відповідно до статті 265 КЗпП винесено 142 постанови про накладення штра...