У Рівному відбудеться презентація виставки «Великодня писанка»

26 квітня о 14 год. у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться презентація виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Великодня писанка». Виставка організована за сприяння Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненського обласного центру народної творчості.

В експозиції представлені творчі роботи майстрів-писанкарів: Наталії Дребот, Вікторії Степанюк, Леоніда Гринбокого (керамічна писанка) з м. Рівного та майстрів-писанкарів і майстрів художньої вишивки з різних районів Рівненської області.

Мистецтво писанкарства – особливий засіб духовного спілкування. Витоки цього мистецтва сягають періоду культури Трипілля і пов’язані з язичницьким культом прославлення вічного закону життя і смерті, весняного пробудження. Писанка – це мініатюрний символ життя в якому криється таїна будови світу та руху небесних світил. Створюючи писанки, наші предки малювали знаки-символи та особливі магічні формули за допомогою яких зверталися до своїх богів. Протягом багатьох віків ці формули-заклинання майже не змінювалися. Таїнством писанкарства традиційно займалися виключно жінки. Правильно написана писанка вважалася універсальним талісманом, котрий захищав від вогню, блискавки, бездітності, неврожаю, хвороб. Розпис писанок супроводжувався особливими обрядами і зміни в орнаменті не допускалися, оскільки писанка втрачала свою магічну силу.

За вишуканістю і витонченістю виконання українські писанки не поступаються всесвітньовідомим шедеврам іранських, індійських, китайських та японських мініатюр, а Волинські і Поліські писанки завжди вважалися зразками вищого прояву художнього смаку. У цьому можна переконатися відвідавши нашу виставку.

Метою заходу є популяризація виробів майстрів народної творчості, глибше знайомство з творчістю писанкарів Рівненщини, а також розвиток і популяризація багатих народних традицій та звичаїв українців серед краян.

У заході візьмуть участь:

-​ Представники Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації;

-​ Рівненський обласний центр народної творчості;

-​ Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека;

-​ майстри декоративно-ужиткового мистецтва;

Музичною окрасою заходу стане виступ фольклорного гурту «Горина» (кер. Людмила Вострікова)

Експозиція виставки «Великодня писанка» діятиме до 15 травня 2016 р. щоденно з 9.00 до 19.00, крім п’ятниці.

Рівненська обласна бібліотека
Рівне презентація виставки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі