На Рівненщині президія обурена постановою у справі стосовно обласної ради

14 квітня президія Рівненської обласної ради прийняла рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо винесеного рішення Рівненським окружним адміністративним судом у справі стосовно облради.

За результатами поіменного голосування це рішення було прийнято абсолютною більшістю голосів членів президії.

Наводимо остаточний текст звернення:

«Ми, члени президії обласної ради, висловлюємо своє глибоке обурення постановою судді Рівненського окружного адміністративного суду Сала Андрія Богдановича від 11 квітня 2016 року винесеній у справі №817/357/16 за позовом Ковальчука Володимира Олександровича до Рівненської обласної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача – Корнійчук Олександр Васильович про визнання протиправними та скасування рішень обласної ради від 11.03.2016 №79 «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Ковальчука Володимира Олександровича», від 11.03.2016 №80 «Про обрання голови Рівненської обласної ради сьомого скликання», поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Цією постановою суддя, розглянувши справу суб’єктивно, не дослідивши всіх обставин, визнав протиправним та скасував рішення обласної ради від 11.03.2016 №79 «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Ковальчука Володимира Олександровича» та поновив Ковальчука В.О. на роботі, а також допустив до негайного виконання дану постанову в частині поновлення на роботі.

Вважаємо згадану постанову судді Сала А.Б. упередженою та безпідставною, – нічим іншим, як замахом на місцеве самоврядування Рівненщини, обмеженням прав депутатів, які обрані територіальними громадами Рівненської області.

11 березня 2016 року депутати Рівненської обласної ради, відповідно до чинного законодавства та Регламенту Рівненської обласної ради сьомого скликання, згідно із встановленою процедурою звільнили з посади голови обласної ради Ковальчука В.О.

Звертаємо увагу, що і за звільнення з посади голови обласної ради Ковальчука В.О., і за обрання головою обласної ради Корнійчука О.В. проголосували дві третини від депутатського складу. Натомість суддя Сало А.Б. фактично перекреслив волю депутатів, обґрунтовуючи своє рішення надуманими процедурними порушеннями. Такими рішеннями даний суддя ганьбить саму судову систему.

У час, коли державою задекларовано політику децентралізації, підвищується рівень відповідальності представницьких органів, мусимо констатувати, що суддя Сало А.Б., прийнявши таке рішення, фактично підмінив собою Рівненську обласну раду, завдав значної шкоди репутації обласної ради та місцевому самоврядуванню загалом.

На різних рівнях влади, і громадянського суспільства обговорюється нагальна потреба судової реформи, очищення судової влади від непрофесійних та корумпованих суддів. Запорукою успіху цього процесу може стати лише максимальна довіра до судової системи. Натомість рішення на зразок такого, як виніс суддя Сало А.Б., – на користь лише тим, які прагнуть збурення суспільства та погіршення ставлення громадян до органів влади.

Свого часу суддя Сало А.Б. вірно служив режиму Януковича: наприклад, скасував рішення Рівненської міської ради «Про звернення до Президента України Віктора Януковича та Голови Верховної Ради України Володимира Рибака з приводу підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом», якою міська рада висловлювала свою позицію щодо необхідності європейської інтеграції України. За це він був внесений до Люстраційного списку Євромайдану.

Ми, члени президії Рівненської обласної ради, звертаємося до Президента України, Верховної Ради України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вжити всіх вичерпних заходів щодо реалізації обласною радою гарантованих Конституцією та законами України своїх повноважень, перевірити кваліфікацію та законність дій судді Сала А.Б. при розгляді справи №817/357/16 за позовом Ковальчука Володимира Олександровича до Рівненської обласної ради, а також дати оцінку щодо відповідності Сала А.Б. займаній посаді».

Рівненська обласна рада
Рівненщина,обурення президії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі