На Рівненщині відзначатимуть Український день навколишнього середовища

Щороку в третю суботу квітня відзначається Український день довкілля. В 2016 році Український День навколишнього середовища припадає на 16 квітня.

Це свято з'явилося завдяки підписанню спеціального президентського указу в 1999 році. Його поява пов'язана не з подіями в самій Україні, а з проведенням Стокгольмської конференції. Конференція, що відбулася в Стокгольмі, зіграла вирішальну роль в глобальному екологічному русі. Цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

Український день довкілля організовується спеціальним комітетом, який займається підготовкою тематичних заходів, пов'язаних з висадкою рослин в лісах і парках, прибиранням паркових територій, плануванням скверів, газонів, клумб в населених пунктах, очищенням  водних джерел,  ліквідацією стихійних звалищ в громадських місцях та місцях відпочинку і дозвілля.

Зазвичай всі ці заходи широко висвітлюються у пресі, оскільки головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Читальна зала РДОБ приєдналася до цього свята і в рамках Університету «Здоров’я нації» підготувала книжкову виставку «Український день довкілля». На даний момент найактуальнішими екологічними проблемами в Україні є неякісна вода, забруднення повітря, сильне погіршення земляних ресурсів, знищення лісів, видобуток і переробка мінерально-сировинних ресурсів і неправильне закриття шахт і кар'єрів, проблема утилізації відходів. Самими довгостроковими екологічними проблемами є наслідки трагедії на Чорнобильській атомній електростанції і об'єкти військової діяльності, які внаслідок свого старіння є постійним джерелом зараження моря або повітря. Всі ці питання та багато інших знайшли відображення у пропонованій до ознайомлення літературі.

Рівненська обласна бібліотека
Рівненщина бібліотека,день довкілля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі