Курорт Затока – один з найвідоміших курортів України, а також всього СНД, орієнтований на сімейний відпочинок з дітьми. Будакська коса, довжиною 22 км, що лежить між Дністровським лиманом та Чорним морем, де, власне, і розташована Затока, поступово стала місцем розташування багатьох баз відпочинку, готелів та приватних пансіонатів, в яких створені всі умови для якісного пляжного відпочинку, тому кожен рік сюди приїзджають десятки тисяч сімей.
Чим приваблює туристів відпочинок у Затоці? Перш за все своїми природними ресурсами – пляжі регіона мають пологе, вкрай зручне дно і не вирізняються глибиною, тому сонце повністю прогріває море. Більш ідеальних умов для малечі важко знайти, а для дітей шкільного віку, підлітків і навіть дорослих, на узбережжі працює безліч аквапарків, облаштованих сучасними водними атракціонами. Крім того, популярною послугою пляжного бізнесу є аренда відпочиваючими водних скутерів, лиж, катамаранів, парапланів, що робить відпочинок більш активним і веселим.
По-друге, Затока відрізняється дуже приємним кліматом. Середня температура влітку досягає +30°С...+35°С, але свіже морське повітря, багате на фосфорні і йодовані сполуки, робить жару непомітною, тому її добре переносять навіть ті люди, які в інших випадках не витримують без допомоги лікарів такі високі температури. Що стосується температури води, то вона скоріше нагадує тепле молоко, прогріваючись до +24°С...+27°С.
В-третє, всі пляжі Затоки дуже чисті, приємно дивуючи відпочиваючих золотавим піском. Більшість з них облаштована зонтами, шезлонгами, кабінками для перевдягання, а біля пляжної зони знаходиться велика кількість закладів для відпочинку – кафе з відкритими терасами, літніми ресторанами, дискотеками, де можна поїсти, а також непогано провести час. Деякі з цих закладів орієнтовані на вечірні розваги, тому відпочинок у Затоці може бути цікавим не тільки для сімейних пар з дітьми, але й для студентів, молодих людей та пар, які бажають розважитися і провести час так, щоб, як кажуть в народі, «було що згадати».
До речі, пляжний відпочинок в самій Затоці може бути «розбавлена» багатою ексурсійною програмою. Так, наприклад, туристів завжди готова прийняти Одеса – центр гумору та культурного життя півдня України, виноградники Шабо, де можна спробувати найкраще українське вино, Білгород-Дністровська фортеця, з заснуванням і будівництвом якої пов’язана дуже цікава, але й водночас, жахлива історія.
Тепер перейдемо до місця, де можна зупинитися. В сезон краще заздалегідь бронювати собі місце, оскільки бази відпочинку та готелі, повністю завантажені відпочиваючими і знайти комфортний зручний номер, як то кажуть «на місці», буде достатньо важко. Врятувати ситуацію зможе приватний сектор, але не факт, що і там знайдеться місце для родини з дітьми, оскільки в приватних будинках і квартирах, особливо, розташованих біля самого моря, також влітку зайнятий кожен сантиметр! Що стосується молоді, то їм знайти дах над головою легше – вони можуть зупинитися в студентськмому кемпінгу, палаточному містечку або відпочивати «дикарем» - Затока настільки рада гостям, що знайде місце кожному з них!
І останній момент – ціна відпочинку. Затока відноситься до курортів, де ціни на літній відпочинок (проживання, харчування, вартість атракціонів) по-справжньому невисокі, особливо, якщо зрівняти їх з цінами, встановленми у Криму чи в Турції, хоча умови для відпочинку тут нічим не гірші. Спеціалісти з туристичного бізнесу прогнозують, що вартість відпочинку в Затоці в 2016 році буде варіюватися в тих самих межах, що і в 2015 році, «плюс» інфляція, хоча існує можливість, що ціни будуть на 10-15% вищими, але це за умови, що долар подорожчає. А це означає, що яскраво відпочити на березі Чорного моря зможуть всі бажаючі – і фінансово забезпечені респектабельні сімейні пари, і молодь, якій ще далеко до финансової стабильніості!