Штампи і печатки – інструменти, які є невід'ємною частиною документообігу на підприємствах будь-якого типу і форми власності. Вони застосовуються в усіх сферах: виробничій, торговельній, обслуговуючої. Такі вироби є в державних підприємствах, приватних компаніях, у індивідуальних підприємців, а також в магазинах, офісах і на складах, лікарнях, санаторних та навчальних закладах.

Сьогодні виробники штемпельної продукції пропонують масу різновидів даних інструментів. Всі вони відрізняються в першу чергу особливостями виробництва:

 Печатки, штампи із сучасної гуми. Кліше виробляються шляхом лазерного гравірування. Основна перевага подібних виробів – чудова якість зображення. Гума не вбирає фарбу, що запобігає розпливання останніх на паперовій основі. Вартість подібної продукції досить економічна. Термін використання досягає декількох років. Іноді виробники замість звичайної використовують вулканізовану гуму. Вироби володіють високим рівнем якості. Але в процесі їх виготовлення застосовуються екологічно небезпечні технології.

 Фотополімерна штемпельна продукція. Виготовлені у цей спосіб печатки та штампи Лева м. Львів вважаються найбільш економічно вигідним і оперативним. Тому подібні вироби на сьогоднішній день вважаються найбільш популярними і поширеними. Єдиний недолік – короткий термін використання. Полімери швидко зношуються. Подібну продукцію доречно купувати в тому випадку, якщо інструмент буде використовуватися нечасто.

 

Сучасне виготовлення штампів по флеш-технології. Продукція володіє відмінною якістю і високими дозволяють можливостями. Такі друку практично неможливо підробити, так як вони мають високий рівень захисту. Процес виробництва виробів з максимально автоматизований. Головна умова – наявність спеціального інноваційного обладнання. Останнє є компактним і високопродуктивним. Дані друку характеризуються відсутністю рельєфу. Для їх виробництва використовується спеціальна гума.

Відрізняється штемпельна продукція та іншими характеристиками. Так, за формою інструменти бувають круглими, квадратними і прямокутними. В окрему категорію відносяться факсиміле.

При виборі способу виготовлення штемпельних товарів необхідно в першу чергу враховувати можливу частоту застосування виробу. Для щоденних потреб варто купувати надійний і довговічний інструмент. Традиційні моделі розраховані на 10-100 відбитків, які протягом доби. Але на деяких підприємствах доводиться візувати кілька сотень документів протягом однієї робочої зміни. У такій ситуації експерти рекомендують купувати відразу декілька примірників.