Умивальник є невід’ємною частиною санвузла та ванної кімнати, бо за день ми не один раз миємо руки, умиваємося та чистимо зуби. На сьогоднішній день існує багато варіантів такої сантехніки, переконатися у цьому можна тут: https://real-house.com.ua/umyvalniki. Для того щоби не витрачати багато часу на вибір у магазині, у цій статті ми розглянемо найважливіші аспекти на які треба звернути увагу при купівлі умивальника.

Розмір

Першим важливим моментом при виборі умивальника є його розмір, і це не тільки стосується ширини, але й глибини сантехніки. Як правило, по ширині сантехніка буває від 30 до 80 сантиметрів, але є виключення коли вона менше за розміром або більше. Саме ширина являється основним показником для вибору умивальника під площу приміщення, тому якщо потрібно зекономити простір - вибирають маленькі рукомийники. Стосовно глибини, то умивальники за стандартом бувають від 30 до 60 сантиметрів. Розмір сантехніки відповідає не лише за те, що ви підберете підходящий виріб для санвузла, а ще за зручність користування нею. Маленькі умивальники, як правило, менш комфортні ніж великі, тому що з них може розбризкуватися вода з крану, та виплескуватися з раковини, але вони незамінні для квартир де туалет та ванна розташовуються в одній кімнаті, ще їх часто використовують у громадських вбиральнях або в якості другого умивальника в домівці. Найбільш оптимальний та популярний розмір умивальника – ширина 60 см, а глибина – від 40 до 50 см.

Тип умивальника та отвори в ньому

Саме від типу раковини буде залежати її монтаж, їх розрізняють чотири:

  • консоль – монтаж раковини відбувається до стіни за допомогою кронштейнів, труби у такому випадку ховаються у стіні;
  • тюльпан – рукомийник кріпиться до стіни, труби закривають спеціальним полуп'єдесталом або п'єдесталом;
  • вбудований – умивальник монтується в тумбочку, його краї практично не виступають, труби сховані у тумбочці;
  • накладний – схожий варіант з вбудованим за типом монтажу, але тут раковина повність знаходиться на поверхні стільниці тумби.

Оскільки всі методи кріплення різні, то обов’язково попередньо визначтесь який варіант підходить вам, щоби потім при монтажі не виявилось, що раковина не підходить для того чи іншого способу кріплення.

Відносно отворів для крану, то їх треба передбачити заздалегідь, особливо якщо ви вже купили змішувач, оскільки кожна сантехніка має свою будову і різну кількість отворів для встановлення різних типів змішувачів. А також для того щоб убезпечити приміщення від затоплення, важливо звертати увагу на надійність переливу.

Як бачите, тип, розмір та будова умивальника є важливими при виборі, бо неправильно підібрана сантехніка може просто не підійти для вашого санвузла. Але купуючи умивальник треба звернути увагу і на те, щоб він гармонізував з іншою сантехнікою, а саме кольором та декором і не менш важливо щоб він підходив до меблів, такий підхід допоможе організувати красивий та сучасний інтер’єр.