Будь-яка залежність - це хвороба, а для позбавлення від хвороби треба йти до лікаря. Однак так уже склалося, що у нас в основному віддають перевагу самолікуванню. З ігроманію та ж історія: ті, хто потрапив у її залежність і усвідомив проблему, вважають за краще спробувати свої сили перш, ніж звертатися до фахівця. Але для того, щоб перемогти ворога, потрібно знати в обличчя причини його появи.

Перше, що варто усвідомити, ігроманія - це залежність від самого процесу гри, вона зачіпає і психічну, і емоційну сторони особистості. Через якийсь час людина сам перестає помічати власну асоціальну поведінку, і починає віддалятися від колись близьких людей. В особливо важких випадках хвороба провокує повну деградацію індивідуума.

Друге - це те, що ігроманія не завжди очевидна, адже сьогодні вона викликається не тільки (а часто і не на стільки) азартними іграми, а й «нешкідливими» комп'ютерними, які не завдають шкоди сімейному бюджету і тому спочатку сприймаються близькими лише як невинне захоплення.

На який благодатному грунті росте ігроманя?

Найчастіше її впливу піддаються люди інфантильні, які страждають від відсутності сексуального життя, а також ті, чия реальність безрадісна.

Але як же боротися зі згубною пристрастю? Один з найдієвіших способів - замісна терапія. Тільки у випадку з ігроманією «наркотик» замінюється не іншим наркотиком, а цікавою та корисною звичкою. Найчастіше в її ролі виступає спорт, вивчення чогось нового (наприклад, мови), хобі.

Деякі люди поступово позбуваються залежності завдяки виробленої силі волі. Так, не варто дивуватися: сила волі - той же м'яз, так що постійні тренування допомагають розвинути її. А вона згодом допоможе не тільки позбутися від залежності, а й вирішити інші життєві проблеми.

Якщо відразу виробити силу волі не виходить, почати можна з дієвою терапії - складання списку життєвих пріоритетів. Як це працює? Все просто: займаючись аутотерапіей пацієнт складає список того, що для нього важливо в житті, поступово переходячи від «більшого» до «меньшого».

Коли людина побачить, що гра для нього - аж ніяк не на першому місці, адже зазвичай очолюють список близькі люди, а потім йде робота, і усвідомлює, що може все це втратити, людина готова боротися з ігроманією.

Якщо самолікування не допомогло, це означаєнастав час звернутися до спеціаліста. Фахівці визначать ступінь розвитку хвороби і найбільш ефективні методи лікування ігроманії.

«Міжнародна Антинаркотична Асоціація» вже протягом тривалого часу успішно здійснює свою діяльність, в тому числі надає дуже ефективну допомогу, а також лікування ігроманії у Чернівцях та інших регіонах України.

© Міжнародна Антинаркотична Асоціація