Моторне масло має хімічні забруднення

Забруднення масла такого характеру проявляється у вигляді значного зношення опорних шийок ротора. При цьому наявні очевидні ознаки перегріву у вигляді кольорів мінливості. Аналогічна картина спостерігається і на внутрішніх поверхнях опорних втулок підшипників ковзання.

Найбільш ймовірні причини такого забруднення, це змішування моторного масла в картері двигуна з паливом, тому потрібна буде реставрація турбін. Причиною може бути порушення в роботі системи подачі палива. Якщо одна або кілька форсунок системи упорскування працюють неправильно, частина палива може потрапляти в картер. Також забруднення може потрапити в масло внаслідок неакуратного техобслуговування, наприклад вимірювання компресії в циліндрах, наявності в маслі надмірної кількості присадок, поліпшуючих окремі його властивості, застосування у двигуні неякісного моторного масла, або цілком якісного, але не призначеного для використання в моторах з турбокомпресором.

Хімічні забруднення призводять до різкого зниження міцності масляної плівки в підшипниках ковзання. На інтенсивних режимах роботи агрегату плівка може руйнуватися, що призводить до сухого тертя, як раз в той момент, коли мастило потрібне найбільше. Ремонт турбіни вирішить всі ці питання.

Пошкодження, пов'язані з експлуатацією турбокомпресора на граничних режимах

Пошкодження турбокомпресора може бути унаслідок виходу на позамежні температурні параметри роботи, тому буде потрібен ремонт турбокомпрессора. Перевищення температурних показників роботи турбокомпресора призводить до утворення масляного нагару на шийках ротора і значного коксування валу. Від перегріву тильна сторона турбінного колеса стає злегка увігнутою, а іноді на прилеглій частині валу з'являється «апельсинова кірка». Найбільш серйозні наслідки перегріву проявляються на тильній стороні колеса в вигляді глибоких тріщин.