Більшість аналітиків ринку житлової нерухомості говорять про зменшення вартості квартир у Рівному. Стосується це як новобудов, так і вторинного ринку. Однак якщо ви плануєте купівлю житла від власника, можна розраховувати на додаткову знижку. На сторінках пошукового ресурсу ЛУН.ua представлений чималий вибір квартир у Рівному, проте попит на них досить низький. Це вигідні умови для потенційних покупців нерухомості. Яку знижку можна отримати, і від чого залежить її розмір?

Тип квартири – основний критерій

Найбільше шансів отримати максимальну знижку у покупців трикімнатних квартир. Таке житло користується сьогодні найменшим попитом через велику площу і підвищення вартості комунальних послуг. Як правило, власники трикімнатних квартир готові зменшувати початкову ціну на 5-15%. Винятком можуть стати квартири, вартість яких від початку була максимально низькою.

Якщо ви плануєте купити у Рівному двокімнатну квартиру, торг також можливий. Таке житло користується більшим попитом, тому розмір знижки в першу чергу залежить від відповідності початкової ціни ринковій. За словами ріелторів, не варто розраховувати на знижку понад 1000 доларів.

Покупцям однокімнатних квартир у Рівному отримати знижку буде найважче через великий попит на таке житло, однак це також можливо. Досвід ріелторів говорить про те, що знижка може досягати 10% від початкової ціни.

Роки будівництва

Шанси отримати найвигіднішу вартість квартири після торгу із власником залежать також від року зведення. Якщо мова йде про старі будівлі, що зведені до 80-х років, розраховувати на знижку понад 5% не варто. Такі апартаменти користуються найменшим попитом, тому початкова ціна, як правило, є досить низькою.

Житло, що зведене до 2000 року, користується на ринку більшим попитом завдяки якості будівництва і меншому терміну експлуатації. Якщо ви плануєте купівлю квартири саме в такому будинку, можете розраховувати на 5-10% знижки від початкової вартості.

Найновіше житло – будинки, що здані в експлуатацію після 2000 року. Вони переважно збудовані за новими стандартами і є найбільш комфортними для проживання. Власники таких квартир торгуються не охоче, однак у деяких випадках знижка може бути досить відчутною. Для прикладу ріелтори наводять продаж двокімнатної квартири в столиці вартістю 80 тисяч доларів, де знижка від власника становила 5 тисяч доларів.

Експерти підкреслюють, що розмір знижки також може залежати від особистих причин власника (наприклад, терміновий продаж), а також від початкової ціни. Якщо вартість квартири вища за ринкову, можна сподіватись на більшу знижку.