Термін оренди квартири — один з факторів, що впливають на вартість оренди житла. Якщо Ви шукаєте постійне житло, тоді для Вас підійде довготривала оренда квартир. Це оренда, що перевищує 3 місяці. В такому випадку обмовляється сума орендної плати за місяць, плюс витрати на комунальні послуги та Інтернет. Подобова оренда квартир передбачає розрахунок за фактичну кількість днів проживання в квартирі і використовується, якщо, наприклад, Ви знаходитесь у відрядженні або приїхали погостювати до родичів і друзів, але не хочете обмежувати їх. Шукаєте собі житло, заходьте на сайт Нерухомість Львів і Ви обов'язково знайдете щось для себе.

Договір оренди квартири

Договір оренди квартири, зразок якого Ви можете скачати в Інтернеті, взяти у знайомих або попросити в агентстві — це найкращий інструмент для захисту Ваших інтересів! Документ є обов'язковою умовою для укладення угоди по здачі житла в оренду. Обов'язково вимагайте його складання та підписання!

Перед тим, як складати договір оренди квартири, перевірте наявність і законність правовстановлюючих документів на квартиру у орендодавця, а також наявність його персональних документів.

Тепер можна складати договір оренди квартири, бланк якого обов'язково повинен містити наступні пункти:

Термін дії договору. Буває, що Вам пропонують підписати спочатку короткостроковий договір оренди (на 3 — 6 місяців) з привабливими умовами, а після його закінчення господарі починають піднімати ціну на житло. Крім того, це проблематично, якщо житло знаходиться не в повній власності орендодавця. Тому мінімальний строк укладення договору має становити хоча б 1 рік. Зверніть увагу на те, що, якщо в договорі чітко не прописано, на який термін здається житло, автоматично термін оренди встановлюється на рівні 5 років!

Вартість орендної плати. Вона повинна бути зафіксована на весь час проживання, або визначені умови, згідно з якими орендодавець може ініціювати підвищення ціни на житло. Крім того, стежте за тим, щоб ціна оренди була приблизно на рівні ринкової, оскільки саме ціною залучають шахраї з метою обману довірливих клієнтів.

Крім орендної плати в розмірі договору включаються витрати на комунальні послуги, як правило, це витрати за електроенергію, інтернет та кабельне ТБ. Однак Ви можете домовитися з орендодавцем та інші умови, все це обов'язково має бути детально прописано в договорі найму!